شروع به کار فیل های آتش نشان در جنگل های اندونزی

به گزارش تور یونان ارزان، حدود 3 ماه است که استان ریائو در شرق سوماترا در دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها فرورفته اند.

شروع به کار فیل های آتش نشان در جنگل های اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش تور یونان ارزان، حدود 3 ماه است که استان ریائو در شرق سوماترا در دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها فرورفته اند و مقامات اندونزیایی برای خواباندن آتش گسترده ای که سطح وسیعی از جنگل های منطقه را در برگرفته و حتی دود غلیظ آن به آسمان کشورهای همسایه رسیده است، از فیل هایی مجهز به لباس مخصوص آتش نشان ها و لوله های آب اطفا حریق یاری می گیرند. در مرکز نگهبانی فیل ها در منطقه سیاک، 23 فیل آموزش دیده با عنوان دیده بان های جنگل نگهداری می شوند. این آتش نشان های آرام در مناطقی که پس از آتش سوزی خاموش شده اند، می چرخند و مطمئن می شوند که آتش دوباره روشن نشده باشد.

به گفته رئیس جنگلداری ریائو در ابتدا این فیل ها را برای اهداف دیگری تربیت نموده بودند مثل یافتن مهاجران غیرقانونی که راهشان را در جنگل گم می نمایند و عقب راندن فیل های وحشی از مناطق مسکونی.

بیشتر درختان نخل منطقه که در طی آتش سوزی 17 سال گذشته از بین رفته اند به روغن نخل (پالم) تبدیل شده اند. طبق گزارش مرکز آتش نشانی ریائو بیش از 10،000 هکتار از جنگل های این استان در طی آتش سوزی از بین رفته اند و به گفته سازمان جنگلداری و محیط زیست حدود 1.7 میلیون هکتار از مناطق جنگلی و زمین های کشاورزی در اثر آتش سوزی سوماترا و بُرِنِئو گرفتار حریق شدند.

منبع: باشگاه تور یونان ارزان

منبع: تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 363

به "شروع به کار فیل های آتش نشان در جنگل های اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار فیل های آتش نشان در جنگل های اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید