شروع جنگ تجاری آمریکا با اروپا ، افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم ، اروپا: ساکت نخواهیم نشست

به گزارش تور یونان ارزان، آمریکا وعده افزایش تعرفه بر آهن و فولاد وارداتی از اروپا را عملی می نماید.

شروع جنگ تجاری آمریکا با اروپا ، افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم ، اروپا: ساکت نخواهیم نشست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش انتخاب به نقل از یورو نیوز؛ ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده آمریکا آدینه 31 مه / 10 خرداد گفت: از نیمه شب امشب (پنج شنبه، به وقت واشنگتن) افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیم برای اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک اعمال خواهد شد.

در همین حال کارشناسان در خصوص شروع یک جنگ تجاری در دنیا که می تواند تهدیدی برای رشد مالی دنیا باشد، هشدار داده اند ولی ترامپ در واکنش به این هشدارها و برنامه اقدام متقابل شرکای تجاری آمریکا اعلام نموده که در صورت شکل گیری جنگ تجاری کشورش حتما پیروز خواهد شد.

در نخستین واکنش به این خبر، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: اعمال افزایش تعرفه آمریکا غیر قابل قبول است. امروز روز بدی برای دنیای تجارت است. ما از منافع اروپا دفاع خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه تاکید نمود که اروپا در برابر این اقدام، روش مقابله به مثل را در پیش خواهد گرفت و در طی ساعات آینده این اقدامات به صورت علنی اعلام خواهد شد.

وزیر بازرگانی آمریکا پیش از واکنش اروپا گفته بود که حتی اگر اروپا تصمیم به مقابله به مثل بگیرد، این اقدامات تاثیر خاصی بر روی اقتصاد آمریکا نخواهد گذاشت.

سیسیلیا مالمستروم، کمیسر اتحادیه اروپا در امور تجاری نیز در واکنش به افزایش تعرفه گفت که اتحادیه اروپا علیه آمریکا به سازمان تجارت دنیای شکایت می نماید. مالمستروم اضافه نمود واکنش اروپا متناسب با اقدام آمریکا و مطابق با قوانین سازمان تجارت دنیای خواهد بود.

مانفرد وبر رئیس فراکسیون محافظه کاران مجلس اروپا در حساب توئیتری خود نوشت :اروپا به دنبال جنگ تجاری نیست اما اگر دونالد ترامپ تصمیم بگیرد که با اروپا هم چون یک دشمن رفتار کند، ما چاره ای جز دفاع از صنایع، مشاغل و منافع اروپایی نداریم. ما در برابر این تصمیم آمریکا ساکت نخواهیم نشست.

ژان باتیست لوموان، وزیر مشاور در امور خارجه و اروپای فرانسه با غیرقبول خواندن این اقدام آمریکا گفت که لحظه روبرو شدن با واقعیت برای اروپا به سر رسیده است و اضافه نمود: بازنده های اصلی در واقع مصرف کنندگان آمریکایی خواهند بود.

لوموان با ابراز تعجب از بی اطلاعی مسئولین دولت ترامپ مبنی بر اینکه کارخانه های فراوری خودروی اروپایی در خاک آمریکا هستند و برای آمریکایی ها اشتغال ایجاد نموده اند، توضیح داد: اقدامات اروپا متناسب با اقدام آمریکا خواهد بود تا از افزایش تنش در جنگ تجاری خودداری گردد.

سخنگوی دولت بریتانیا نیز گفت: ما از تصمیم آمریکا برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیم برای اروپا به بهانه مسائل امنیت ملی ناخشنودیم. بریتانیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از متحدین نزدیک ایالات متحده آمریکا هستند و باید به طور دائم و کامل از افزایش تعرفه معاف باشند.

کانادا هنوز به این تصمیم جدید آمریکا واکنشی نشان نداده است، اما دولت مکزیک سا عتی پس از انتشار این خبر گفت که در برابر اقدامات آمریکا مقابله به مثل خواهد نمود.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 605

به "شروع جنگ تجاری آمریکا با اروپا ، افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم ، اروپا: ساکت نخواهیم نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع جنگ تجاری آمریکا با اروپا ، افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم ، اروپا: ساکت نخواهیم نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید