اتهام به نیروهای روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی

به گزارش تور یونان ارزان، معاون دبیرکل سازمان ملل در عملیات صلح نسبت به اتهامات نقض های حقوق بشر انجام شده به وسیله نیروهای نظامی روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی ابراز نگرانی کرد.

اتهام به نیروهای روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگاری اسپوتنیک، ژان پیر لاکروی، معاون دبیرکل سازمان ملل در عملیات صلح در کنفرانسی خبری گفت: تعداد این اتهامات و این حقیقت که این نقض ها همچنان به صورت گسترده صورت می گیرند یا به وسیله طیف گسترده ای از بازیگران و گروه های مسلح ادعا می شوند، ما را به شدت نگران نموده است. باور دارم که نه تنها نیروهای روس بلکه نیروهای مسلح ملی و شرکای دوجانبه شان مسئول بیشترین تعداد از این نقض های حقوق بشر ادعا شده هستند.

این اظهارات لاکروی در پاسخ به سوالی درباره گزارش هیات کارشناسان سازمان ملل مطرح شد. این گزارش مدعی است که مربیان نظامی روسیه به همراه نیروهای نظامی جمهوری آفریقای مرکزی مسئول نقض های حقوق بشری اجرا شده از جمله کشتارهای کورکورانه و بی رویه غیرنظامیان هستند.

این گزارش بعلاوه مدعی است که مربیان نظامی روسیه و نیروهای جمهوری آفریقای مرکزی در غارت خانه ها و سازمان های بشردوستانه و در هدف گرفتن یک مسجد شرکت داشته اند.

این در حالی است که دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اوایل روز دوشنبه قویا اتهامات مطرح شده در این گزارش را رد کرد.

وی در کنفرانسی خبری گفت: این، دروغی دیگر است.

دولت جمهوری آفریقای مرکزی هم اوایل ژوئن امسال میلادی گزارش دیگری را که به وسیله شبکه سی ان ان منتشر شده بود، محکوم کرد؛ گزارشی که از کشتارهایی پرده بر می داشت که ظاهرا به وسیله نیروهای روس اجرا شده بودند.

دولت جمهوری آفریقای مرکزی این گزارش را فریبکارانه و افترا آمیز و بر مبنای شایعات منتشر شده در رسانه های اجتماعی دانست.

دولت جمهوری آفریقای مرکزی تاکید نمود که شورای امنیت سازمان ملل مجوز حضور مربیان نظامی روسی در این کشور را صادر نموده است.

براساس گزارش وزارت امور خارجه روسیه، در حال حاضر بیش از 500 مربی نظامی روس در جمهوری آفریقای مرکزی مشغول خدمت هستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1810

به "اتهام به نیروهای روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام به نیروهای روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید