ارجاع پرونده ترور برادر رهبر کره شمالی به دادگاه عالی مالزی

به گزارش تور یونان ارزان، پرونده متهمان قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی به دادگاه عالی مالزی ارجاع داده شد.

ارجاع پرونده ترور برادر رهبر کره شمالی به دادگاه عالی مالزی

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش تور یونان ارزان، به نقل از خبرگزاری رویترز، سیتی عایشه، اندونزیایی 25 ساله و دوآن تی هونگ، ویتنامی 28 ساله دو متهم این پرونده در صورتی که به عنوان عامل قتل کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوآلالامپور در 13 فوریه شناخته شوند با مجازات اعدام روبرو خواهند بود.

در حال حاضر این دو زن به استفاده از گاز اعصاب وی ایکس در حمله به کیم جونگ نام متهم هستند؛ ماده شیمیایی که از سوی سازمان ملل به عنوان سلاح کشتار جمعی معرفی شده است.

عایشه و هونگ با این حال به دیپلمات های کشورهای خود گفته اند که از این ماجرا که مقامات آمریکایی و کره جنوبی آن را تروری هماهنگ شده از سوی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی می دانند بی خبرند.

کیم جونگ نام پسر بزرگتر کیم جونگ ایل، رهبر فقید کره شمالی بود که همیشه علیه سیاست های خانواده خود در کشور منزوی کره شمالی انتقاد می کرد.

روز سه شنبه درباره متهمان پرونده قتل وی دادگاه منطقه ای مالزی تصمیم گرفت تا این پرونده به دادگاه عالی مالزی ارجاع داده گردد. با این حال تاریخی درباره برگزاری اولین دادگاه عالی در این پرونده اعلام نشده و به گفته دادستان مالزی این دادگاه طی یک ماه آینده درباره تاریخ این جلسه اعلامیه ای منتشر خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 598

به "ارجاع پرونده ترور برادر رهبر کره شمالی به دادگاه عالی مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجاع پرونده ترور برادر رهبر کره شمالی به دادگاه عالی مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید