افتتاح دو مرکز عظیم واکسیناسیون در ژاپن

به گزارش تور یونان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- ژاپن روز دوشنبه با هدف ایمن سازی افراد سالخورده پیش از برگزاری بازی های المپیک، دو مراکز عظیم واکسیناسیون در شهر های توکیو و اوزاکا افتتاح کرد.

افتتاح دو مرکز عظیم واکسیناسیون در ژاپن

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ دیزل بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، ژاپن روز دوشنبه با هدف ایمن سازی افراد سالخورده پیش از برگزاری بازی های المپیک، دو مراکز عظیم واکسیناسیون در شهر های توکیو و اوزاکا افتتاح کرد.

در این مراکز روزانه هزاران دُز واکسن کووید-19 تزریق خواهد شد که به کارزار ملی واکسیناسیون در ژاپن، کشوری که در حال مقابله با موج چهارم همه گیری کروناست، سرعت خواهد بخشید.

در حالی که دو ماه به شروع برگزاری بازی های المپیک به جای مانده، قرار است مرکز واکسیناسیون توکیو روزانه امکان تززیق واکسن به حدود 10 هزار نفر را فراهم آورد. برای این مرکز 12 ساعت کاری در روز معین شده است. در مرکز واکسیناسیون اوزاکا، کلان شهری در غرب ژاپن هم روزانه حدود 5000 نفر واکسینه خواهند شد.

انتظار می رود مراکز واکسیناسیون دیگری هم در ناگویا، کوبه و دیگر شهر های عظیم ژاپن افتتاح گردد. تا به امروز فقط 4,4 درصد از جمعیت ژاپن دست کم یک دُز واکسن کرونا را دریافت نموده اند که این رقم، کمترین مقدار واکسیناسیون در بین کشور های ثروتمند تلقی می گردد.

ژاپن کارزار واکسیناسیون را از اواسط ماه فوریه، یعنی بسیار دیرتر از اغلب کشور های عظیم مالی دنیا شروع کرد. کارزار واکسیناسیون در ژاپن به دلیل تأخیر در تحویل واکسن های فایزر Pfizer و بیواِن تِک BioNTech به کندی پیش رفت.

قرار است در مراکز عظیم واکسیناسیون که به تازگی افتتاح شد، واکسن آمریکایی مدرنا Moderna تزریق گردد که مجوز استفاده از آن روز آدینه تأیید شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1776

به "افتتاح دو مرکز عظیم واکسیناسیون در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح دو مرکز عظیم واکسیناسیون در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید