امیرعبداللهیان: آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند

به گزارش تور یونان ارزان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای کروات خود تأکید کرد که مذاکره برای مذاکره سیاست ایران نیست و مذاکره ای باید معطوف به تامین منافع مردم ایران باشد، همچنین آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند.

امیرعبداللهیان: آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در تماس تلفنی بعد از ظهر امروز گردان گرلیچ رادمان وزیر امور خارجه کرواسی با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای تبریک کسب رای اعتماد از سوی ایشان صورت گرفت، موضوعات مرتبط با حوزه روابط دوجانبه و همچنین روابط کشورمان با اتحادیه اروپایی مورد گفتگو وگفتگو قرار گرفت.

در بخش روابط دوجانبه دوطرف با تاکید بر ضرورت توسعه همکاریهای دوجانبه در حوزه های مختلف، در خصوص موافقت نامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری، همکاری های گمرکی و همچنین امضاء برنامه اجرایی مبادلات فرهنگی بین ایران و کرواسی، گفتگو و موافقت خود با عملیاتی ساختن توافقات اجرا شده را اعلام کردند.

امیر عبداللهیان در این گفتگوی تلفنی همچنین مواضع کشورمان در خصوص مذاکرات وین را تشریح و تاکید کرد: مذاکره برای مذاکره سیاست ایران نیست و مذاکره ای باید معطوف به تامین منافع مردم ایران باشد، همچنین آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1847

به "امیرعبداللهیان: آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید