اهمیت و جایگاه انکارناپذیر حزب الله لبنان برای غرب

به گزارش تور یونان ارزان، کارشناس مسائل منطقه در گفتگویی سناریوهای آمریکا در لبنان برای اقدام احتمالی علیه حزب الله را مورد بررسی قرار داد.

اهمیت و جایگاه انکارناپذیر حزب الله لبنان برای غرب

به گزارش تور یونان ارزان، حسین رویوران در گفتگویی با تاکید بر نقش و پایگاه اجتماعی حزب الله در لبنان گفت: در سفر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به لبنان شاهد بودیم که تمام سران گروه 14 مارس برای ملاقات با وی درخواست ملاقات داشتند که مکرون نپذیرفت. اما خود او درخواست ملاقاتی با هیات حزب الله داشت. محمد رعد رئیس فراکسیون وفاء به مقاومت وابسته به حزب الله لبنان با مکرون ملاقات و گفتگویی داشت که نزدیک دو ساعت به طول انجامید. نکته جالب اینجاست که این اتفاق درست در زمانی رخ می دهد که کشورهای اروپایی حزب الله را گروهی تروریستی تلقی می کنند. شکستن این قاعده و گفتگو با حزب الله به عنوان محور ائتلاف اکثریت مجلس نشان می دهد که نه تنها حزب الله به سمت تضعیف نمی رود بلکه حتی از طرف غربی ها نیز به دلیل جایگاه مهمش در نزد مردم مورد احترام است.

وی در خصوص اینکه آیا پروژه لیبی سازی لبنان مطرح است گفت: در خصوص حدسیات همیشه باید به دنبال شاخص باشیم و بدون شاخص قادر به حدس و گمان زدن نخواهیم بود. در لبنان مسائل بزرگ اقتصادی و بانکی وجود دارد و دولت این کشور بدهی 125 میلیارد دلاری دارد اما در آخرین انتخابات شاهد رای مردم بودیم که 8 مارس بود. مردم احساس کردند که با این انتخاب لبنان می تواند از بحران خارج شود. وجود معترضان را نمی توان منکر شد اما آنها در اقلیت قرار دارند، اقلیتی که در مجلس نیز وجود دارد و هیچگاه قادر نخواهند بود که نظرشان را به اکثریت تحمیل کنند.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1238

به "اهمیت و جایگاه انکارناپذیر حزب الله لبنان برای غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت و جایگاه انکارناپذیر حزب الله لبنان برای غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید