بازبینی مجدد محاسبات احکام مستمری بگیران تامین اجتماعی نهایی شد

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا)- بازبینی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران سایر سطوح (غیرحداقلی بگیران) سازمان تامین اجتماعی نهایی شد.

بازبینی مجدد محاسبات احکام مستمری بگیران تامین اجتماعی نهایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در اجرای دستور مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در تاریخ بیستم فروردین مبنی بر آنالیز مجدد احکام صادره مستمری بگیران غیرحداقل بگیر در اجرای متناسب سازی مرحله دوم، جلسات متعدد کارشناسی با حضور کارشناسان و کانون های بازنشستگی برگزار گردید.

پس از آنالیز پیشنهادات و سناریوهای متعدد؛ سناریوی مورد توافق با کانون عالی بازنشستگان به تایید دست اندرکاران و هیئت امناء سازمان تأمین اجتماعی، مقرر شد اعمال ماده 96 (افزایش سنواتی) براساس مبلغ مستمری حقوق اسفندماه 1399 برای کلیه مستمری بگیران صورت پذیرد.

علاوه بر اعمال ماده 96 جهت افزایش حقوق سایر سطوح، ضریب ترمیمی درخصوص متناسب سازی حقوق افرادی که در سال های گذشته ضریب زمان برقراری مستمری آنان به نسبت حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار افت و کاهش داشته است، (با جبران 75% از نسبت از دست رفته) اعمال می گردد.

با توجه به انتظارات و مطالبه همه سطوح مستمری بگیر از سازمان تامین اجتماعی و شرایط سخت مالی بازنشستگان مقرر شد، پس از اعمال ماده 96 و اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال 1400 و افزایش مزایای جانبی، افزایش دریافتی هیچ بازنشسته ای نسبت به دریافتی اسفند ماه 1399 کمتر از 50 درصد نباشد.

فرمول جدید که در حال آزمایش بر روی احکام سطوح مختلف دریافتی است، ظرف دو روز آینده به صورت پایلوت (آزمایشی) به اجرا درآمده و طی حداکثر 14 روز آینده احکام جدید صادر و مابه التفاوت حکم، درپرداخت حقوق اردیبهشت ماه لحاظ می گردد.

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز آدینه بیستم فروردین ماه پرداخت مستمری ها و متناسب سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال 99 اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با 30 سال سابقه از فروردین 1400، 4 میلیون و 200 تا 4میلیون و 300 هزار تومان دریافت می نمایند. بازنشستگان با بیش از 30 سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از 30 سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

در این راستا همچنین 28 اسفندماه 99 مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1692

به "بازبینی مجدد محاسبات احکام مستمری بگیران تامین اجتماعی نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازبینی مجدد محاسبات احکام مستمری بگیران تامین اجتماعی نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید