باید درباره حمایت طرف های خارجی از انفجارهای بغداد تحقیق گردد

به گزارش تور یونان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون عراق سخنانی را در مورد انفجارهای تروریستی روز پنجشنبه در بغداد پایتخت این کشور بیان کرد.

باید درباره حمایت طرف های خارجی از انفجارهای بغداد تحقیق گردد

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: باید با تمامی مسئولان نظامی و امنیتی که در جریان انفجارهای تروریستی بغداد در انجام وظایف و مسئولیت های خود سهل انگاری کردند، برخورد گردد.

رئیس ائتلاف دولت قانون همچنین با اشاره به سناریوی دست داشتن طرف های خارجی در انفجارهای تروریستی بغداد، تأکید کرد: دولت باید تحقیقات گسترده ای را پیرامون دخالت های خارجی در انفجارهای بغداد انجام دهد تا متوجه گردد که آیا این انفجارها توسط طرف های خارجی از پیش برنامه ریزی شده بوده است یا نه.

پیشتر گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت. منابع امنیتی عراق روز گذشته از وقوع دو انفجار انتحاری در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. حسن التمیمی، وزیر بهداشت عراق با اعلام آمار نهایی انفجارهای تروریستی بغداد، گفت که شمار کشته شدگان به 32 و زخمی شدگان به 110 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، نخست وزیر عراق روز گذشته گفته بود: درحال حاضر بر روی یک طرح فراگیر و مؤثر برای مقابله با چالش های امنیتی کار می کنیم. آنچه که دیروز رخ داد، نشان داد خلل هایی در ساختار امنیتی وجود دارد که باید رفع گردد.

الکاظمی گفت: داعش به صورت روزانه کوشش می نماید تا خود را به بغداد برساند اما این کوشش ها با عملیات های پیشگیرانه تا به امروز خنثی شده اند. واضح است که اتفاقات دیروز ناشی از شکاف در ساختار امنیتی بوده است. من خود شخصاً بر دستگاه اطلاعات نظارت خواهم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1535

به "باید درباره حمایت طرف های خارجی از انفجارهای بغداد تحقیق گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید درباره حمایت طرف های خارجی از انفجارهای بغداد تحقیق گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید