برنامه عجیبی که گوشی بدهکاران را مسدود می کند

به گزارش تور یونان ارزان، اخیرا یک برنامه بین برنامه های گوگل پلی ظاهر شده است که به ضرر بدهکاران عمل می کند. این برنامه اگر پرداخت های قسطی را از دست دهید، می تواند به ارائه دهندگان کمک کند تا عملکرد تلفن را مسدود کنند.

برنامه عجیبی که گوشی بدهکاران را مسدود می کند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، یک برنامه عجیب و غریب در گوگل پلی ظاهر شده است، برنامه ای به نام Device Lock Controllerاین برنامه در ماه ژوئن بی سر و صدا منتشر شد.

اساساً، این برنامه به گونه ای طراحی شده است که در صورت تأخیر در پرداخت، به طلبکاران، بانک ها، شرکت های حمل و نقل (به هر کس که بدهکار هستید) اجازه دهد عملکرد دستگاه را محدود کند.

عملکرد برنامه در پلی استور به شرح زیر است:

Device Lock Controller مدیریت دستگاه را برای ارائه دهندگان اعتبار امکان پذیر می کند. اگر پرداخت های شما با تاخیر زیادی انجام شوند، ارائه دهنده خدمات می تواند از راه دور دسترسی به دستگاه شما را محدود کند. اگر دستگاه شما محدود شده باشد، عملکرد های اصلی مانند تماس اضطراری و دسترسی به تنظیمات همچنان در دسترس خواهند بود.

طبق گزارشی از XDA-Developers، که برای اولین بار متوجه این برنامه شده است، DeviceAdminService API برای کنترل از راه دور عملکرد های دستگاه استفاده می شود. این همان API است که شرکت ها برای کنترل کارمندان با تلفن های کاری استفاده می کنند. درواقع اگر از پرداخت ها عقب باشید، این سیستم می تواند شما را از استفاده از تلفن هوشمندتان محروم کند.

یک معضل اخلاقی با برنامه هایی مانند این وجود دارد. در حالی که وام دهندگان و ارائه دهندگان مالی می خواهند اطمینان حاصل کنند که پرداخت از طریق دستگاه های مالی انجام می شود، این مسئله برای افرادی که از تلفن هوشمند مذکور به عنوان دستگاه اصلی خود استفاده می کنند مسئله ای دست و پا گیر است.

ما همیشه در مورد از دست دادن خدمات تلفن همراه در هنگام از دست دادن پرداخت ها شنیده ایم، اما عملکرد مشابه با این سیستم اصلا رایج نیست و بسیاری از افراد را سردرگم می کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1376

به "برنامه عجیبی که گوشی بدهکاران را مسدود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه عجیبی که گوشی بدهکاران را مسدود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید