تدارک کره شمالی برای به کارگیری زیردریایی جدیدی با قابلیت حمل موشک هسته ای

محققان انستیتوی مطالعات بین الملل میدلبری و همین طور یک شرکت اپراتور ماهواره ای به نام شرکت پلنت لبز اینکورپوریشن با استناد به یک سری تصاویر ماهواره ای از بندری در شرق کره شمالی ادعا کردند این کشور در آستانه عملیاتی کردن یک زیردریایی با قابلیت حمل موشک های هسته ای است.

تدارک کره شمالی برای به کارگیری زیردریایی جدیدی با قابلیت حمل موشک هسته ای

به گزارش خبرنگاران، به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، شبکه خبری NHK ژاپن به نقل از محققان این شرکت های آمریکایی نوشت: کره شمالی به احتمال زیاد قصد استقرار یک زیردریایی جدید با قابلیت حمل موشک های بالستیک را برای استفاده ارتش خود دارد.

در این گزارش تصریح شد: یک سری تصاویر مربوط به عملیات احداث یک سازه بزرگ که از اسکله مربوط به بندر سینپو در شرق کره شمالی به بالای آب آمده است دیده می گردد. این تصاویر مربوط به روز پنجشنبه بوده و مقایسه آنها با تصاویر قدیمی تر مربوط به اوایل سپتامبر نشان می دهد که این سازه حدود 100 متر توسعه یافته است.

به گفته این محققان در تصاویر مربوط به این زیردریایی جدید کره شمالی تعیین می گردد که این زیردریایی به شکلی غیر عادی بزرگتر از زیردریایی های متعارف قبلی کره شمالی است.

یک محقق ارشد اظهار کرد: این سازه قابلیت استفاده شدن به عنوان یکی از محورهای نگهداری و ساخت در برنامه موشک های بالستیک مخصوص زیردریایی در کره شمالی را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 2 آبان 1398 شناسه مطلب: 531

به "تدارک کره شمالی برای به کارگیری زیردریایی جدیدی با قابلیت حمل موشک هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک کره شمالی برای به کارگیری زیردریایی جدیدی با قابلیت حمل موشک هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید