تلاش برای اتمام همگی پروژه های نیمه کاره آب و خاک در طول چند ماه آینده

به گزارش تور یونان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی به اتمام رساندن تمام پروژه های نیمه کاره آب و خاک در طول چند ماه آینده را ضروری دانست.

تلاش برای اتمام همگی پروژه های نیمه کاره آب و خاک در طول چند ماه آینده

به گزارش خبرنگار از تبریز؛ مهندس فتحی در کارگروه آب و خاک سازمان در رابطه با پروژه های نیمه تمام آب و خاک گفت: الزام ورود شهرستانها در تکمیل طرح های آب و خاک به این معناست که بایستی مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها تکمیل و اتمام طرح های آب و خاک را در دستور کار خود قرار داده و ظرف چند ماه آینده ، پروژه ها به مرحله بهره برداری برسند اولویت با طرح هایی است که در سال های گذشته به ماخذ 85 درصد از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری تامین اعتبار شده اند و مدیریت های شهرستان ها بایستی نسبت به اخذ سهم 15 درصدی خودکمک بهره برداران اقدام نمایند.

وی حل این موضوع و به اتمام رساندن تمام پروژه های نیمه کاره را در طول چند ماه آینده در گرو هنر مدیریت سازمان در جامعه شهرستانی و روستایی برای اقناع اهالی جهت مشارکت در پروژه دانست و گفت: تامین 15 درصد سهم خودکمک با ایجاد احساس تعلق خاطر بهره برداران به پروژه و مشارکت آنان در این زمینه ضروری به نظر می رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی به همین دلیل به اجرای این امر در مورد پروژه پایاب سد مقصودلو هریس تاکید نمود و با اشاره بر اینکه در شهرستان سراب نیز پیشرفت های خوبی حاصل شده است، گفت: بایستی مبالغ باقیمانده با پیگیری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و پیمانکار از محل سهم خودکمک و بهره برداران تامین گردد.

مهندس فتحی عدم تحویل قطعی پروژه هایی که تحویل موقت شده اند را عدم پیگیری از طرف خود کارفرمایان و کشاورزان و پیمانکاران دانسته و پیگیری جدی مدیریت آب و خاک استان و مدیریت های شهرستان ها را بصورت جدی خواستار شد.

وی برای رفع این مشکل بر تعیین بازه زمانی برای شهرستانها و بررسی دقیق پروژه هایی که تحویل قطعی می شوند تاکید نمود و گفت: زین پس نباید به پیمانکارانی که زمان تحویل موقتشان سپری شده و به تحویل قطعی منجر نشده است، پروژه ای ارجاع گردد و تنها پس از تعیین تکلیف پروژه های سابق باید پروژه جدیدی برایشان تعریف گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1752

به "تلاش برای اتمام همگی پروژه های نیمه کاره آب و خاک در طول چند ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای اتمام همگی پروژه های نیمه کاره آب و خاک در طول چند ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید