تماس مدیران استقلال با هافبک محبوب؛ به ایران بیا!

به گزارش تور یونان ارزان، خبر می رسد مدیران استقلال برای بازگرداندن پاتوسی با این بازیکن تماس گرفته اند!

تماس مدیران استقلال با هافبک محبوب؛ به ایران بیا!

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش گروه ورزشی تور یونان ارزان، آیاندا پاتوسی در نیم فصل لیگ هجدهم به صورت قرضی از باشگاه کیپ تاون سیتی آفریقای جنوبی به استقلال آمد. قرارداد این بازیکن یک سال و نیم و مشروط بود. جدا از مبلغی که برای رضایت نامه به باشگاه آفریقایی پرداخت کردند، پاتوسی برای نیم فصل 50 هزار دلار دستمزد گرفته بود.

برای اینکه قرارداد فصل بعد اتوماتیک تمدید شود باشگاه استقلال باید 350 هزار دلار به باشگاه کیپ تاون پرداخت می کرد. این بازیکن که درنیم فصل دوم 4 گل زده و 7 پاس گل در کارنامه اش داشت به دلیل عمل نکردن تعهداتش به باشگاه آفریقایی قراردادش برای لیگ نوزدهم بی اعتبار و باطل شد. این در شرایطی بود که فتحی و خطیر از ماندن قطعی پاتوسی خبر می دادند! آن ها بعداً برای جدایی آیاندا پرداخت بدهی 430 هزار دلاری پروپیچ را بهانه کردند.

در شرایطی که استقلالی ها تلاش می کردند تا برای بستن یک قرارداد جدید با پاتوسی و باشگاه کیپ تاون به توافق برسند صحبت از حدود 530 هزار دلار برای پول رضایت نامه و دستمزد این بازیکن بود، وینفرد شفر و پسرش ساشا آیاندا را با خودشان به بن یاسی امارات بردند. قرارداد پاتوسی با بن یاس یک ساله و قرضی است و مانند استقلال بندی در قرارداد این بازیکن وجود دارد که باشگاه اماراتی می تواند با پرداخت مبلغی به باشگاه کیپ تاون، در پایان این یک سال به صورت قطعی این بازیکن را در اختیار بگیرد. آیاندا شرایط چندان خوبی در باشگاه اماراتی ندارد.

او تا اینجا 7 بازی در لیگ امارات (551 دقیقه) و 3 بازی هم در رقابت های دیگر برای بن یاسی به میدان رفته است که حاصل آن 2 گل زده و یک پاس گل بود. درمجموع پاتوسی شرایط خوبی در تیم اماراتی ندارد. بن یاس 10 بازیکن خارجی دارد که هم زمان استفاده از 6 بازیکن خارجی مجاز است. دریکی از بازی های بن یاس پاتوسی دقیقه 88 به میدان رفت که با توجه به حضور 6 بازیکن خارجی در زمین او هفتمین خارجی بن یاس محسوب شده و تیمش 3 بر صفر باخت. آن هم در شرایطی که با نتیجه 3 بر یک الفجیره را شکست داده بود!

استقلال پاتوسی را می خواهد

چند روز پیش خبر رسید که باشگاه گل گهر سیرجان به دنبال خرید آیاندا پاتوسی است و حتی مذاکراتی هم با این بازیکن داشته که خوب و مثبت پیش رفته است. واکنش هافبک فصل گذشته استقلال به این خبر یک تکذیب آن بود. پاتوسی در اینستاگرامش نوشت چنین خبری فیک و غیرواقعی است تا خیلی زود پرونده چنین انتقالی بسته شود.

اما موضوع زمانی جالب می شود که خبر می رسد مدیران استقلال برای بازگرداندن پاتوسی با این بازیکن تماس گرفته اند! آن ها با علم به این موضوع که پاتوسی از شرایطی که در امارات دارد ناراضی است سراغ این بازیکن رفتند تا شرایط خرید او در نیم فصل را بررسی کنند. هنوز از قرارداد پاتوسی نیم فصل باقی مانده و بعدازآن هم دوباره بازیکن باشگاه کیپ تاون خواهد بود. این موضوع یعنی استقلال با هر باشگاه دیگری که دنبال پاتوسی باشد کار آسانی پیش رو ندارد و این خرید کمی پیچیده است.

هرچند که گفته می شود آیاندا در امارات افت کرده و به لحاظ فنی و بدنی با آن هافبک قبراق و سرحالی که در استقلال دیده بودیم فاصله دارد. یکی از مدیران استقلال درباره این موضوع می گوید: هنوز خرید پاتوسی قطعی نیست. باید با او صحبت کنیم و ببینیم که امکان جدایی اش از بن یاسی وجود دارد یا نه و این موضوع باید بررسی شود. هنوز استراماچونی به ما لیست خرید هم نداده است، اما با توجه به اینکه اول فصل خواهان حفظ پاتوسی بود نباید با بازگشت او مخالف باشد. هرچند که می گویند این بازیکن مثل قبل آماده نیست، اما با توجه به تعطیلات لیگ و شرایط استقلال شناختی که از او داریم می تواند تا شروع نیم فصل دوم آماده شود. فعلاً در حال بررسی این موضوع هستیم و چیزی قطعی نشده است.

گفتنی است پاتوسی دیگر مدیر برنامه های ایرانی ندارد باشگاه استقلال می خواهد مانند باشگاه بن یاس فقط با خود این بازیکن طرف حساب باشد نه یک مدیر برنامه های ایرانی که مانند سال گذشته برای تیم مشکل و حاشیه درست کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 801

به "تماس مدیران استقلال با هافبک محبوب؛ به ایران بیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس مدیران استقلال با هافبک محبوب؛ به ایران بیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید