خبرنگاران اردن 16 متهم کودتای اخیر این کشور را آزاد کرد

به گزارش تور یونان ارزان، تهران- خبرنگاران- دادگاه امنیت اردن روز پنجشنبه گفت، به درخواست پادشاه عبدالله دوم، 16 متهم کودتای اخیر این کشور آزاد شدند.

خبرنگاران اردن 16 متهم کودتای اخیر این کشور را آزاد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه الرأی اردن، دادگاه امنیت اردن 16 متهم وقایع اخیر این کشور را به درخواست ملک عبدالله دوم پادشاه این کشور آزاد کرد.

پیش تر منابع قضایی اردن اعلام کرده بود که 18 نفر در ارتباط با تلاش برای کودتا متهم شناخته شده و در بازداشت هستند.

بر اساس این گزارش، دادگاه امنیت اردن افزوده است، باسم عوض الله رییس پیشین دیوان پادشاهی اردن و شریف الحسن متهم دیگر این پرونده از افراد آزاد شده نیستند.

اردن 14 فروردین ماه از بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین برادرناتنی شاه این کشور به همراه 20 نفر دیگر از مقام های امنیتی و به اتهام کودتا خبر داده بود.

حمزه برادر ناتنی عبدالله دوم، پادشاه اردن، به دلیل اقداماتی که گفته می شد امنیت و ثبات اردن را هدف گرفته است در حبس خانگی به سر می برد؛ اما چندی بعد پادشاه اردن گفت که برادر ناتنی اش متعهد بوده که اقدامی علیه امنیت کشور نکند و آزاد است.

ملک عبدالله دوم شاه اردن بر اساس خواسته پدرش در سال 1999 شاهزاده حمزه را به عنوان ولیعهد معرفی کرد، اما در سال 2004 وی را برکنار و پسرش شاهزاده حسین را به عنوان ولیعهد معرفی کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1707

به "خبرنگاران اردن 16 متهم کودتای اخیر این کشور را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اردن 16 متهم کودتای اخیر این کشور را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید