خبرنگاران کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

به گزارش تور یونان ارزان، تهران- خبرنگاران- سخنگوی صنعت برق گفت: صنعت برق در کوشش برای مانع زدایی و پشتیبانی از مراکز استخراج رمزارزها در کشور است.

خبرنگاران کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

به گزارش روز آدینه خبرنگاران از پایگاه خبری شرکت مادر تخصصی فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی اضافه نمود: علاوه بر گشایش هایی که در مصوبه جدید برای صنعت استخراج رمزارزها لحاظ شده، وزارت نیرو به دنبال این است که مناطق اولویت دار با ظرفیت های خالی را نیز معین کند که در آنها به دلیل سرمایه گذاری های اجرا شده محدودیتهای تامین برق بسیار کمتر از سایر مناطق باشد.

وی ادامه داد: مراکز استخراج رمزارز نیز مانند سایر مشترکان که باید موانع پیش روی آنها برداشته گردد، مورد حمایت قرار می گیرند.

معاون برنامه ریزی مالی شرکت توانیر اظهار داشت: با راهنمایی مراکز استخراج رمزارزها به مناطق اولویت دار و تشکیل مزارع عظیم استخراج در کشور، در درجه نخست امکان استفاده از تخفیف ولتاژ اتصال تا سقف 20 درصد و تخفیف اتصال به استخرهای داخلی (15 درصد) وجود خواهد داشت.

وی اضافه نمود: سپس خرده ماینرها یا افرادی که تمایل دارند سرمایه های خرد خود را در صنعت استحراج رمزارزها سرمایه گذاری نمایند، امکان استفاده از خدمات هتلینگ و میزبانی خرده ماینرها توسط این مزارع عظیم را خواهند داشت.

رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد با تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت، امکان تسهیل در ارائه مجوزهای لازم به مزارع استخراج رمزارزها در این مناطق فراهم گردد تا رونق هرچه بیشتر این صنعت در کشور ممکن گردد.

به گزارش خبرنگاران، پیشتر سخنگوی صنعت برق گفت: برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها که بر اساس تایید مراجع ذی صلاح به استخرهای استخراج داخل کشور متصل می شوند، علاوه بر تخفیف های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول 15 درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1662

به "خبرنگاران کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید