خبر وال استریت ژورنال درباره نقش ایران در حادثه تروریستی کانادا کذب محض است

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران: سخنگوی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل خبرسازی یک روزنامه آمریکایی درباره نقش ایران در یک حادثه تروریستی در کانادا در سال 2013 را تکذیب کرد.

خبر وال استریت ژورنال درباره نقش ایران در حادثه تروریستی کانادا کذب محض است

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور یونان ارزان، حمید بابائی، سخنگوی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه ای به سردبیر وال استریت ژورنال، خبرسازی این روزنامه آمریکایی درباره نقش ایران در یک حادثه تروریستی در کانادا در سال 2013 را تکذیب کرد و آن را غیرمسئولانه دانست.

آقای بابائی در این نامه که پایگاه اینترنتی این روزنامه روز یکشنبه آن را منتشر نموده نوشته سرمقاله روزنامه وال استریت ژورنال در روز 23 اکتبر که در آن ادعا شده مردانی که در سال 2013 کوشش کردند یک قطار کانادایی را از راستا منحرف نمایند ارتباطاتی با یکی از گروه های القاعده در ایران داشته اند، کذب محض است.

وی نوشت: این ادعا کذب محض و به غایت غیرمسئولانه است.

این مقام ایرانی در ادامه خاطرنشان نموده که این ادعا حتی با بیانات مقامات آمریکایی و کانادایی درباره آن حادثه هم تناقض دارد.

سخنگوی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل با بیان اینکه این روزنامه آمریکایی دو ادعای جداگانه مقامات آمریکایی را با یکدیگر ادغام نموده که هر دو اشتباه هستند. به نوشته آقای بابایی مقامات آمریکایی در گزارش مورد نظر ادعا نموده اند چندین نفر از مقامات القاعده که در زمان حمله آمریکا به افغانستان متواری شده بودند تحت اسارت مقامات ایران هستند و در حصر خانگی به سر می برند. در ادعایی جداگانه، مقامات آمریکایی مدعی شده اند شبکه ای از نیروهای القاعده با ورود به ایران در حال اجرا فعالیت های مخفیانه در خاک این کشور هستند.

آقای بابائی می نویسد: در حالی که هر دوی این ادعاها غلط هستند دولت آمریکا خود خصومت شدید بین جمهوری اسلامی ایران و تروریست های القاعده را تعیین نموده است.

پلیس کانادا در ماه اوریل سال 2013، به فاصله کوتاهی پس از بمب گذاری های ماراتون بوستون در آمریکا دو مرد را به اتهام کوشش برای خارج کردن یک قطار از ریل متهم نموده بود. وال استریت ژورنال مدعی شده بود این دو مرد به داشتن ارتباط با یک گروه القاعده در ایران اعتراف نموده بودند.

م.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 357

به "خبر وال استریت ژورنال درباره نقش ایران در حادثه تروریستی کانادا کذب محض است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر وال استریت ژورنال درباره نقش ایران در حادثه تروریستی کانادا کذب محض است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید