سه سال زندان برای احمق خطاب کردن رئیس جمهور لهستان

به گزارش تور یونان ارزان، جاکوب زولچیک هم در پیغام فیسبوکی خود، رئیس جمهور لهستان را یک احمق خواند و افزود که آقای دودا از به رسمیت شناختن ریاست جمهوری جو بایدن طفره رفته است.

سه سال زندان برای احمق خطاب کردن رئیس جمهور لهستان

جاکوب زولچیک در ماه نوامبر در یک پست فیسبوکی از آندری دودا رئیس جمهور لهستان، انتقاد نموده و او را را احمق خوانده بود حالا در انتظار 3 سال زندان است.

در حکمی نادر، یک نویسنده لهستانی به اتهام توهین به رئیس جمهور این کشور در شبکه های اجتماعی، به سه سال زندان محکوم شده است.

جاکوب زولچیک در ماه نوامبر در یک پست فیسبوکی از آندری دودا رئیس جمهور لهستان، انتقاد نموده و او را را احمق خوانده بود.

توهین به رهبران دولت در لهستان جرم کیفری محسوب می گردد. دادستان ورشو با استناد به ماده ای در قانون مجازات عمومی علیه وی کیفرخواستی تنظیم نموده و توهین به رئیس دولت را جرم تلقی می نماید. بر همین اساس تا سه سال زندان در انتظار جاکوب زولچیک خواهد بود.

آندری دودا، رئیس جمهور لهستان که از متحدین نزدیک دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش بود، پس از انتخابات آمریکا در توییتی با تبریک به جو بایدن، پیروزی وی را به طور کامل تصدیق نکرد و با وجودیکه بیشتر رهبران دنیا پیروزی بایدن را تبریک گفته بودند، گفت که لهستان منتظر پیروزی وی در آراء الکترال است.

در آن موقع آقای زولچیک در واکنش در فیسبوک خود نوشت با آنکه مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات آمریکا را دارم، هرگز عبارت نامزدی توسط کالج انتخاباتی را نشنیده ام.

دودا، وفادار به حزب راست گرای قانون و عدالت لهستان، در توئیتر خود نوشت: به جو بایدن برای مبارزات انتخاباتی موفقیت آمیز ریاست جمهوری تبریک می گویم.

جاکوب زولچیک هم در پیغام فیسبوکی خود، رئیس جمهور لهستان را یک احمق خواند و اضافه نمود که آقای دودا از به رسمیت شناختن ریاست جمهوری جو بایدن طفره رفته است.

آقای زولچیک در خصوص تصمیم دادگاه مجرم شناخته شدندش نوشت: احتمالا اولین نویسنده لهستانی هستم که طی سال های طولانی به خاطر آن چه نوشته محاکمه می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1628

به "سه سال زندان برای احمق خطاب کردن رئیس جمهور لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه سال زندان برای احمق خطاب کردن رئیس جمهور لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید