سکوت برلین در قبال استفاده از تسلیحات آلمانی در جنگ علیه مردم یمن

به گزارش تور یونان ارزان، یک روزنامه آلمانی درباره عدم تمایل دولت آلمان برای شفاف سازی درباره مسئله تسلیحات آلمانی که در جنگ علیه مردم یمن استفاده می شوند اطلاع داد.

سکوت برلین در قبال استفاده از تسلیحات آلمانی در جنگ علیه مردم یمن

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور یونان ارزان، روزنامه فرانکفورتر روند شای آلمان در مطلبی به مسئله جنگ یمن پرداخته و نوشت: شمار غیر نظامیان کشته شده در یمن مطمئنا بیشتر از آنچه که تا به حال تخمین زده شده است می باشد.

دولت آلمان با وجود انتقادهای شدید از طرف گروه های مختلف نمی خواهد در این باره شفاف سازی کند که آیا تکنیک های آلمانی هم در جنگ یمن به کار گرفته شده است. با وجود اینکه قرارداد دولت ائتلافی آلمان ارسال سلاح به کشورهای شرکت نماینده در جنگ یمن را رد می نماید اما ائتلاف بزرگ همچنان مجوز صادرات تسلیحاتی به کشورهای عربستان، امارات و مصر را تصویب نموده است. این کشورها عضو ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی هستند که از سال 2015 علیه مردم یمن جنگ به راه انداخته اند.

اینکه آیا از سلاح های آلمانی در جنگ یمن استفاده شده مسئله ای است که شفاف سازی نشده است. بر اساس گزارش های رسانه ای، دولت آلمان در این باره اظهار نظری نمی نماید. اشپیگل اخیرا در گزارشی نوشته است که برلین این موضع گیری را اتخاذ نموده است که دقیقا تعیین نیست که چه کسی در جنگ یمن مشارکت می نماید. به این ترتیب استفاده از تسلیحات آلمانی در این جنگ دقیقا نمی تواند شفاف سازی گردد.

دولت آلمان در پاسخ به سوالی در این باره از طرف حزب چپ آلمان گفته است که در به اصطلاح ائتلاف عربی جنگ علیه یمن مسئله یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مطرح است که در آن دایره کشورهای شرکت نماینده در جنگ یمن و آن هایی که شرکت نمی نمایند تعیین نیست.

استفان لیبیش، از کارشناسان حزب چپ آلمان در هفته نامه اشپیگل به پاسخ دولت آلمان در این باره انتقاد وارد نموده و گفته است: من این را فاجعه بار می دانم که دولت فدرال آلمان در این جا اظهار بی اطلاعی می نماید. در نهایت در اینجا این مسئله مطرح است که شرکت های آلمانی بتوانند همچنان تسلیحاتی برای استفاده در این جنگ وحشتناک را ارائه دهند. هزینه این رویکرد آلمان را مردم غیر نظامی یمن پرداخت می نمایند.

از زمان وقوع درگیری ها در یمن در ماه مارس سال 2015 حداقل صد هزار نفر در این جنگ کشته شده اند. این آمار جدید و بالا از طرف سازمان غیر دولتی Acled آمریکا اعلام شده است. بر این اساس بمب های ائتلاف عربی حداقل در جنگ یمن 11700 غیر نظامی را کشته اند.

از مهمترین ارسال نمایندگان تسلیحات و حمایت نمایندگان فنی برای این جنگ آمریکا و انگلیس هستند. البته فرانسه و آلمان هم مولفه های مهم و یا سیستم های تسلیحاتی کلی را برای احزاب شرکت نماینده در این جنگ فراهم می نمایند.

در گزارش گاردین درباره شمار قربانیان جنگ یمن، یکی از نمایندگان حزب کارگر انگلیس گفته است که این آمارها به سادگی نشان می دهند که دولت ما برای عربستان این امکان را فراهم می نماید که اساس اجتماعی یک کشور را برای پول نابود کند. یک نسل یمنی ها حالا از انگلیسی ها نفرت دارند.

از زمان شروع جنگ یمن در سال 2016 تنها کشور انگلیس تسلیحاتی به ارزش بیش از 4.7 میلیارد پوند را برای عربستان سعودی تصویب نموده است. کارشناسان انگلیسی همچنین مدت طولانی خلبانان سعودی را آموزش می دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 433

به "سکوت برلین در قبال استفاده از تسلیحات آلمانی در جنگ علیه مردم یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت برلین در قبال استفاده از تسلیحات آلمانی در جنگ علیه مردم یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید