شاخص کیفیت هوای تهران پنجشنبه 26 فروردین 1400

به گزارش تور یونان ارزان، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرده است که درحال حاضر کیفیت هوا در تهران در شرایط قابل قبول است و پیش بینی می شود که این شرایط کماکان ادامه داشته باشد.

شاخص کیفیت هوای تهران پنجشنبه 26 فروردین 1400

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، طی صبح امروز (26 فروردین) کیفیت هوا به دلیل وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده ها در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جوی در طول روز و افزایش تندی باد شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی امروز، در بیشتر مناطق پایتخت تجمع آلاینده ها محدود می شود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار می گیرد.

بر این اساس طی صبح فردا (27 فروردین) با کاهش ترافیک و وزش باد موثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق قابل قبول خواهد بود. همچنین با تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد موثر شاهد پراکندگی آلاینده ها خواهیم بود.

کاهش نسبی ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا اواخر وقت روز جمعه همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت آلاینده ها می شود، اما با این وجود به دلیل اعمال محدودیت های ترافیکی، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 78 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 86 همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1661

به "شاخص کیفیت هوای تهران پنجشنبه 26 فروردین 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص کیفیت هوای تهران پنجشنبه 26 فروردین 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید