شناسایی 4400 حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه، انسداد 65 حلقه چاه

به گزارش تور یونان ارزان، مروت قبادی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: از سال 86 تا کنون چهار هزار و سه حلقه چاه غیر مجاز با حجم 98 میلیون مترمکعب برداشت سالیانه در سال در سطح استان مسدود گردیده است.

شناسایی 4400 حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه، انسداد 65 حلقه چاه

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار هزار و 400 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان شناسایی گردیده است، اضافه کرد: از سال 86 تا کنون26 گروه به منظور نظارت، کنترل و انسداد چاه ها مستقر شدند که کار توقیف دستگاه های حفاری غیرمجاز و پلمب چاه های مجاز که برداشت غیرمجاز داشتند را انجام می دهند.

مدیر عامل آب منطقه ای استان کرمانشاه توضیح داد:اعتباراتی که باید برای این حوزه تخصیص یابد کافی نیست و روند کار آن گونه که باید نبوده است.

وی گفت: از سال 96 نصب کنتورهای حجمی شروع گردیده و اینک نیز ادامه دارد اما با توجه به نوسانات قیمت نصب آن با کندی انجام می گردد.

مدیر عامل آب منطقه ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در گذشته کنتورهای هوشمند آب و برق داشتیم خاطر نشان کرد: یک هزار و 260 چاه را مجهز به نصب کنتور هوشمند آب و برق نموده ایم.

وی بیان نمود: تعدادی چاه غیرمجاز که مضر به منافع عامه هستند باید مسدود شوند سال جاری هم 65 حلقه چاه مسدود گردیده است که به دلیل مسائل اعتباری نسبت به سال قبل، تعداد انسدادها افت داشته اما در نیمه دوم سال، سرعت کار افزایش خواهد یافت.

قبادی اضافه کرد: حفر چاه های غیرمجاز و بهره برداری از منابع آب زیرزمینی تابع مولفه هایی است که تنها به مردم بستگی ندارد بلکه بیکاری و شرایط اقتصادی نیز باعث افزایش تمایل مردم به چنین اقداماتی می گردد از سوی دیگر عموم مردم خواهان کنترل ما برای جلوگیری از هدر رفت منابع آب هستند که در نتیجه راه چاره آن نصب کنتور هوشمند است که با توجه به گرانی آن دولت باید حمایت کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1397 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 127

به "شناسایی 4400 حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه، انسداد 65 حلقه چاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 4400 حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه، انسداد 65 حلقه چاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید