هواداران آسانژ مقابل محل نگهداری وی در لندن تظاهرات کردند

به گزارش تور یونان ارزان به نقل از اسپوتنیک، هواداران جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس امروز شنبه با تجمع مقابل زندان بلمارش یعنی محل نگهداری او در لندن تظاهرات اعتراض آمیزی را برگزار کردند.

هواداران آسانژ مقابل محل نگهداری وی در لندن تظاهرات کردند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

تظاهرات کنندگان در این مراسم، جایزه ای را به دلیل شجاعت فوق العاده و فداکاری در خدمت به حقیقت به صورت غیابی به وی اهدا کردند.

این در حالی است که پلیس انگلیس چندی پیش اعلام نموده بود: جولیان آسانژ بازداشت شده است. وی پس از خروج از سفارت اکوادور در لندن، بازداشت شده است.

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشته بود: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

لازم به ذکر است، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه 7 آبان سال 97 اعلام نموده بود: اکوادور به دنبال خاتمه دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو نموده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از 6 سال پس از پناهندگی جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش بعضی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 469

به "هواداران آسانژ مقابل محل نگهداری وی در لندن تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواداران آسانژ مقابل محل نگهداری وی در لندن تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید