مذاکره با عمان برای فعال سازی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران: مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی با اشاره به مذاکره با کشور عمان برای فعال سازی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد ، گفت: پیشنهادات طرف عمانی در این راستا مورد آنالیز نهاده شد.

مذاکره با عمان برای فعال سازی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش تور یونان ارزان به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، محمدجواد عطرچیان با اشاره به برگزاری اجلاس مشترک همکاری های ترانزیتی ایران و عمان، اظهار کرد: در این اجلاس مشترک مذاکراتی در راستای فعال سازی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد (موافقتنامه تأسیس کریدور حمل ونقل بین المللی ترانزیتی بین جمهوری اسلامی ایران ،عمان ، جمهوری ترکمنستان و جمهوری ازبکستان) انجام شد و پیشنهادات طرف عمانی دراین راستا ، مورد آنالیز نهاده شد.

وی اضافه کرد: امکانات و پتانسیل های حمل ونقلی و ترانزیتی جمهوری اسلامی ایران در پذیرش ، تخلیه و بارگیری ناوگان جاده ای سایر کشورها ، آنالیز پروسه حمل ونقل کالا در مبادی ورودی و خروجی خاک جمهوری اسلامی ایران از دیگر موضوعاتی بود که در این اجلاس مطرح شد و راهکارهای کاهش هزینه ها و تعرفه ها به منظور افزایش آمار ترانزیت بین دو کشور مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

وی اعلام کرد: درحاشیه این اجلاس ، هیأت عمانی ضمن بازدید از مرکز مدیریت راههای کشور با سامانه های اطلاع یابی تردد جاده ای متشکل از دوربین های نظارت تصویری ، شناسگرهای پردازش تصویری ، تردد شمار ، ثبت وقایع ، سیستم توزین حین حرکت ، همچنین سامانه های هواشناسی جاده ای وکلیه ابزارهایی که منجر به مدیریت وقایع جاده ای در کشور می شود ، آشنا شدند.

وی همچنین با اشاره به دیدار جداگانه هیأت عمانی با مقاماتراه آهن ایران و گمرک و اضافه کرد: با توجه به روابط و همکاری جاری دریانوردی عمان با ایران ، هیئت عمانی از امکانات و زیرساخت های بندر عباس و بندرچابهار بازدید کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 358

به "مذاکره با عمان برای فعال سازی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با عمان برای فعال سازی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید