واکنش کمیل قاسمی به قطعی شدن طلای المپیک لندن

به گزارش تور یونان ارزان، کمیل قاسمی به خبر اعلام شدن مدال طلای المپیکش توسط علیرضا دبیر واکنش نشان داد.

واکنش کمیل قاسمی به قطعی شدن طلای المپیک لندن

به گزارش گروه ورزشی تور یونان ارزان، کمیل قاسمی در زمینه اعلام خبر دریافت مدال طلا المپیک لندن توسط وی اظهار کرد: اتحادیه جهانی کشتی در زمینه رسیدن مدال به نفرات بازنده کشتی گیران دوپینگی قانون دارد و مطابق قانونش طلا به من و نقره به بلال ماخوف روس می رسد.

وی توضیح داد: من صحبتهای دیروز را شنیدم. از اینکه اعلام شد که قانونی در اتحادیه جهانی نداشتیم که اگر نفرات برتر دوپینگ نمایند، چه کسی جایگزین آنها می گردد، تعجب کردم! چون زمانی که کشتی گیر گرجستانی که در المپیک به مدال نقره رسیده بود دوپینگش مثبت اعلام شد، از بین من و حریف روسی ام (بلال ماخوف)، که هر دو مشترکا سوم شده بودیم، حریف روسی ام را بعنوان نفر دوم معرفی کردند و گفتند مطابق قانون، آخرین نفر بازنده به کشتی گیر دوپینگی جایگزین وی می گردد.

وی ادامه داد: بر همین مبنا هم وقتی آرتور تایمازوف ازبکستانی که در وزن ما مدال طلا گرفته بود دوپینگش مثبت اعلام شد، اتحادیه جهانی کشتی، مرا بعنوان نفر اول و دارنده مدال طلای المپیک گفت. این یعنی اتحادیه جهانی کشتی در این مورد قانون داشته و دارد.

قاسمی اضافه نمود: اما دیروز گفتند که روسها کشتی گیر خودشان را کنار من بعنوان دارنده مدال طلا قرار داده اند و این یعنی فقط روس ها توانستند نقره خود را طلا نمایند. البته اینها حرفهایی است که در داخل زده می گردد و هیچ چیز قطعی نیست.

وی تاکید نمود:فدراسیون باید پیگیری کند که اتحادیه در این مورد قانون دارد و مطابق قوانینش طلا حق ایران است .آیا اگر الان تست دوپینگ تایمازوف ازبکستانی منفی گردد و به او مدال طلا را بدهند، مدال نقره ای که به کشتی گیر روس داده بودند را به طور مشترک به من هم می دهند؟

قاسمی در سرانجام گفت: همچنان منتظر پاسخ نامه ارسالی دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به رئیس اتحادیه جهانی کشتی هستم. امیدوارم حق ایران حفظ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1190

به "واکنش کمیل قاسمی به قطعی شدن طلای المپیک لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کمیل قاسمی به قطعی شدن طلای المپیک لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید