وزارت کشور صلاحیت مهدی کروبی برای دبیرکلی حزب اعتماد را رد کرد

به گزارش تور یونان ارزان، سخنگوی فعلی حزب اعتماد ملی از رد صلاحیت خودش، آقای ابوالحسنی، حسین کروبی (فرزند مهدی کروبی) و مهدی کروبی برای عضویت و دبیر کلی حزب اعتماد ملی اطلاع داد.

وزارت کشور صلاحیت مهدی کروبی برای دبیرکلی حزب اعتماد را رد کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی فعلی حزب اعتماد ملی در گفتگویی از تصمیم کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور درباره عضویت چهار نفر از اعضای شورای مرکزی حزب متبوعش اطلاع داد و گفت که صلاحیت خودش، آقای ابوالحسنی، حسین کروبی (فرزند مهدی کروبی) و مهدی کروبی را رد شده است.

الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتماد ملی در گفتگویی به این تصمیم وزارت کشور انتقاد و اعتراض نموده است.

کنگره حزب اعتماد ملی ششم مهرماه سال 97 برگزار شده بود و مهدی کروبی از سران فتنه 88 غیابی در انتخابات شورای مرکزی شرکت داده شده بود.

الیاس حضرتی که در مجلس دهم نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت و هم اکنون مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی است، با 409 رای به عنوان قائم مقام دبیرکل انتخاب شد تا در غیاب مهدی کروبی امورات حزب را پیش ببرد.

پیش از الیاس حضرتی، رسول منتجب نیا قائم مقامی مهدی کروبی را در حزب اعتماد ملی را بر عهده داشت که اختلافات در این حزب که در کنگره رسمی آن منجر به درگیری فیزیکی و برخورد لفظی نیز شد، سبب خروج منتجب نیا و بعضی از همراهان وی از حزب اعتماد ملی شد.

منتجب نیا نیز چند ماه بعد حزب جمهوریت را راه اندازی کرد.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1481

به "وزارت کشور صلاحیت مهدی کروبی برای دبیرکلی حزب اعتماد را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت کشور صلاحیت مهدی کروبی برای دبیرکلی حزب اعتماد را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید