71 کانون تروریستی در روسیه نابود شد

به گزارش تور یونان ارزان، الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه از نابودی 71 کانون تروریستی در مناطق مختلف این کشور در سال 2020 اطلاع داد.

71 کانون تروریستی در روسیه نابود شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بورتنیکوف که ریاست کمیته ملی ضدتروریستی روسیه را برعهده دارد روز چهارشنبه درمصاحبه با روزنامه راسیسگایا گازتا ارگان دولت روسیه به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس کمیته ملی ضدتروریستی روسیه گفت: روسیه در شروع تاریخ معاصر خود (در سال 1991 نخستین سال پس از فروپاشی شوروی) با پدیده تروریسم بین المللی برخورد کرد.

وی اضافه کرد: بین سالهای 1990 تا 2006 بیش از 70 حمله تروریستی سنگین علیه روسیه بوقوع پیوست که انفجار ساختمان های مسکونی، هواپیماها و قطارها و گروگانگیری گسترده از آن جمله بود.

بورتنیکوف گفت: در این حملات تروریستی بیش از یک هزار و 600 غیرنظامی و حدود 400 نفر از مقام ها و ماموران سازمان های امنیتی و اطلاعاتی کشته شدند و فعالیت های تروریستی رو به گسترش گذاشت. بدون مبالغه بگویم سرنوشت روسیه به خطر افتاده بود.

وی با بیان اینکه در سطح قانونگذارای، رویکرد جدیدی برای انجام وظایف محوله مشخص شد که شرایط برای شکل گیری سیستم جدید مقابله با تروریسم را در روسیه بوجود آورد که از جهاتی در سطح جهانی بی نظیر است.

به گفته بورتنیکوف، نقش کلیدی در این سیستم برعهده کمیته ملی ضدتروریستی روسیه گذاشته شد که همکاری بین سازمان های کشور در مقابله با پدیده تروریسم را هماهنگ می نماید.

رئیس کمیته ملی ضدتروریستی روسیه با اشاره به موفقیت های عظیم در مبارزه با تروریست های بین المللی در روسیه گفت که در سال 2020، هفتادو یک کانون تروریست ها در مناطق مختلف کشور مکوششی شد.

وی اضافه کرد: دشمن ما، منظور من در این مورد سازمان های تروریستی بین المللی و حامیان ایدئولوژیکی و اقتصادی و مراکز اطلاعاتی خارجی است که بطور فعالانه کوشش می نمایند و سعی دارند افراد جدیدی را جذب نمایند که به قیمت جان خود اهداف مشخص شده ازسوی دیگران را تحقق بخشند.

به گفته بورتنیکوف، سازمان های امنیتی روسیه در سال 2020 حدود 600 قبضه سلاح و 134 بمب و بیش از 100 هزار انواع فشنگ و حدود 3 هزار گلوله خمپاره و انواع مهمات دیگر بدست آوردند.

وی ادامه داد: سازمان بازرسی اقتصادی روسیه، دارایی های بانکی بیش از یک هزار و 200 نفر مظنون به فعالیت های تروریستی را مسدود کرد و بیش از 57 میلیون روبل (حدود 800 هزار دلار) را توقیف نموده و 184 کانال تامین اقتصادی تروریست ها مسدود شد.

بخش عمده تروریست هایی که در روسیه در سال های اخیر فعالیت نموده اند عضو گروه داعش بودند و در سال های اخیر دهها تروریست داعشی در مناطق مرکزی از جمله مسکو و منطقه قفقاز روسیه توسط ماموران امنیتی کشته یا دستگیر شده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1641

به "71 کانون تروریستی در روسیه نابود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "71 کانون تروریستی در روسیه نابود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید