آغاز مطالعاتِ تبدیل شدن شهداد به شهرستان در هفته جاری

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان با تاکید برآنکه شهرستان کرمان قابلیت تبدیل شدن به سه شهرستان را دارد، اظهار کرد: مطالعات تبدیل شدن بخش شهداد به شهرستان را در دستور کار قرار داده و از هفته جاری کار را آغاز می کنیم.

آغاز مطالعاتِ تبدیل شدن شهداد به شهرستان در هفته جاری

علی زینی وند عصر امروز اول آبان ماه در جلسه شورای اسلامی شهداد با اشاره به تقسیمات کشوری گفت: شهرستان کرمان بسیار وسیع و خدمت رسانی به آن سخت است.

وی ادامه داد: به عنوان یک کارشناس معتقدم تاسیس حداقل دو شهرستان در حوزه شهرستان کرمانِ بزرگ شدنی و ضروری است.

استاندار کرمان بر لزوم رسیدن اجماع اجتماعی در زمینه تقسیمات منطقه ها تاکید کرد و افزود: اگر گلباف، اندوهجرد و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار سریع قابل اجراست زیرا هم توجیه، هم ظرفیت و هم جمعیت لازم را دارد.

وی با تاکید برآنکه شهرستان کرمان قابلیت تبدیل شدن به سه شهرستان را دارد، اظهار کرد: مطالعات تبدیل شدن شهداد به شهرستان را در دستور کار قرار می دهیم و اگر گلباف با این موضوع موافقت نکرد، مطالعات تبدیل شدن اندوهجرد و شهداد به شهرستان را از همین هفته آغاز می کنیم.

استاندار کرمان تاکید کرد: با بزرگان و مسئولین گلباف رایزنی می کنیم تا این مهم انجام شود و ظرف دو یا سه ماه می توان این طرح را به دولت ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1929

به "آغاز مطالعاتِ تبدیل شدن شهداد به شهرستان در هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز مطالعاتِ تبدیل شدن شهداد به شهرستان در هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید