علم و تکنولوژی

پارک علم و فناوری شهیدبهشتی پیشتاز در ساخت داروی کاهش مسائل کرونایی ها

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی گفت: دو شرکت دانش بنیان این پارک در حال تولید و ارائه یک دارو برای کاهش التهاب مسائل ریوی بیماران کرونا هستند.

17 خرداد 1399

مقابله کانادا با خودکشی با یاری هوش مصنوعی

کانادا برنامه ای را به طور آزمایشی به اجرا گذاشته تا افرادی که به دنبال خودکشی هستند را به وسیله شبکه های اجتماعی شناسایی نموده و به آنها یاری کند.

16 خرداد 1399

طراحی و بازسازی خانه 100 متری

طراحی و بازسازی خانه 100 متری که در شکل زیر می بینید، در یک ساختمان قدیمی در اسپانیا واقع شده و به تازگی بازسازی شده. این آپارتمان 6 اتاقه که قبلا 90 مترمربع مساحت داشت، قبل از بازسازی فضایی بسیار خفه و تاریک داشت. به طوری که هیچ ارتباطی بین داخل و خارج خانه...

14 خرداد 1399

خبرنگاران ارائه مشاوره تلفنی رایگان متد داوطلبان هلال احمر به مردم در گیلان

رشت - خبرنگاران - مدیرعامل هلال جمعیت احمر گیلان گفت: طرح مشاوره تلفنی متد مشاوره تلفنی داوطلبان این جمعیت به مردم راه اندازی شد.

12 خرداد 1399

خبرنگاران صنعت قم قابلیت تحقق مطلوب راهبرد جهش تولید را دارد

قم - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: صنعت این استان به دلیل برخورداری از سرمایه های انسانی و فنی گسترده، قابلیت تحقق مطلوب راهبرد مهم جهش تولید را دارد.

10 خرداد 1399

اسرار پنهان مومیایی 3 هزار ساله

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، اسرار پنهان مومیایی 3 هزار ساله در حین بررسی در موزه اصلی شهر پرت اسکاتلند توسط باستان شناسان کشف شدند.

8 خرداد 1399

معرفی جدیدترین برنامه ها و بازی های سرگرمی اندروید

اگر چرخی در گوگل پلی بزنید خواهید دید که روز به روز به بازی های سیستم عامل اندروید اضافه می گردد که هر کدام ویژگی ساختاری و گرافیکی خاص خود را دارند.

5 خرداد 1399

دشواری های سکون در فصل کوچ

کرونا زندگی همه اقشار جامعه از جمله عشایر را دچار تغییر و تحول کرده به گونه ای که در فصل کوچ بهاری،عشایر استان فارس ناچار به ماندن در مناطق قشلاقی و تعویق زمان کوچ هستند و این در حالی است که این موضوع مشکلاتی را نیز برای این قشر در پی دارد.

2 خرداد 1399

طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده در دانشگاه آزاد واحد نجف آباد

دستگاه ضدعفونی کننده دست با همکاری مرکز تحقیقات فن آوری های نوین ساخت و فراوری و مرکز تحقیقات توسعه علوم پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد طراحی و ساخته شد.

30 اردیبهشت 1399

اولین ایستگاه شارژ خیابانی خودروی برقی در انگلیس

خیابانی در وستمینیستر لندن به اولین خیابان در این شهر مبدل شده که در آن امکان شارژ خودروهای برقی وجود دارد. این خیابان حالا خیابان برقی نام گرفته است.

29 اردیبهشت 1399

اپیدمیولوژی چه کمکی به جلوگیری از شیوع بیماری ها می کند؟ ، از بقراط تا همه گیری کرونا

اپیدمیولوژی بررسی علمی ظهور، گسترش و کنترل بیماری ، ناتوانی و مرگ در میان گروه های انسانی است.

28 اردیبهشت 1399

راه اندازی سامانه نماگر کووید 19

سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام از راه اندازی سامانه نماگر کووید 19 در این پایگاه اطلاع داد و گفت: هدف از راه اندازی این سامانه، تسریع فرایند اطلاع رسانی در زمینه یافته های جدید علمی در خصوص این بیماری و یاری به پژوهشگران، سیاستگذاران حوزه سلامت...

27 اردیبهشت 1399

یازده توصیه و راه چاره برای اینکه آدم پررو و گستاخی به نظر نرسیم

این پست برای پررو های ذاتی نیست، چون گستاخی و پررویی یا وقیح بودن به صورت ذاتی در آن ها نهادینه شده و اصلا خودشان خیلی وقت ها در جامعه دچار نزول اخلاقیات ما، از داشتن این صفت لذت می برند.

26 اردیبهشت 1399

گردش و تفریح مردم، مساوی با گردش ویروس در جامعه است

خبرنگاران/قزوین رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین گفت: هرگونه مسافرت، رفت وآمد، دیدوبازدید و گردش ویروس را منتقل می نماید و باید تمام این برنامه ها را به بعد از شکست کرونا منتقل کنیم الان همه باید با حضور در منزل به حذف زنجیره انتقال این ویروس یاری...

25 اردیبهشت 1399

افزایش 8 برابری فراوری ماسک در کشور

شانه ساز گفت: ظرفیت فراوری ماسک 8 برابر افزایش پیدا نموده و از 120 هزار به 800 هزار رسیده است.

25 اردیبهشت 1399

طراحی دسته بازی یا کنسول بازی به شکل یک انگشتر

کنسول بازی (دسته بازی) جدید که Talon نامیده می گردد یک کنسول بازی (دسته بازی) پیشرفته برای بازی های ویدئویی است که توسط شرکت Titanium Falconدر قالب انگشتر طراحی شده است.

24 اردیبهشت 1399

دیداب هرسال، توسعه یک تکنولوژی جدید

استارتاپ دیداب؛ جایی که از ترکیب نوآوری با تکنولوژی های سخت افزاری محصولاتی خارق العاده شکل می گیرد.

23 اردیبهشت 1399

آندومتریوز این دسته از زنان را تهدید می نماید

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد دختران لاغر اندام و بلند قد ریسک بیشتری برای ابتلا به آندومتریوز دارند.

22 اردیبهشت 1399

درخواست 5 کشور: ایران جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به فرانسه بفرستد

به گزارش یورونیوز؛ وزاری امور خارجه کانادا، اوکراین، سوئد و افغانستان و نیز معاون خاورمیانه وزارت خارجه بریتانیا، پنج کشوری که اتباع شان 40 روز پیش در جریان سرنگونی هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران کشته شدند روز شنبه 26 بهمن در حاشیه نشست امنیتی مونیخ...

22 اردیبهشت 1399

داوطلبان چشم انتظار تصمیم گیری جدی برای ساماندهی سهیمه ها

از دیدگاه بسیاری از کارشناسان وجود سهمیه های 19 گانه در آزمون های سراسری و حتی آزمون ورود به مقاطع بالاتر، کاملا عدالت آموزشی و رقابت برای کسب فرصت ها را زیر سئوال می برد، چرا که این سهمیه ها بیش از 60 درصد ظرفیت بعضی رشته ها را به خود اختصاص می دهند. بنابراین...

20 اردیبهشت 1399
تعداد: (153)