اعلام کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی

به گزارش تور یونان ارزان، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی صورت گرفت.

اعلام کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی

قضیه چیست؟

عبدالکریم الوبیری، نماینده منطقه ای کانون ملی میراث در الکاف گفت: این موقعیت در بردارنده مجموعه ای از نشانه های تاریخی دارای ارزش بسیار بالا است و از وجود ساکنانی در این منطقه از زمان امپراتوری روم خبر می دهد.

به گفته وی، این موقعیت باستانی در بردارنده مجموعه ای از نشانه های تاریخی و باستانی و نقوش هندسی و آثاری پراکنده از کارگاه های روغن گیری زیتون و به طور خاص تعداد زیادی آب انبار است، ضمن اینکه چشمه اصلی که آب شرب این منطقه از آن تأمین می گردد و اجزای کانال های انتقال آب به آن نیز کشف شده است.

علاوه بر این، در این منطقه، جاده اصلی رومی که از کنار این موقعیت باستانی عبور می کرد، کشف شد که هنوز به گفته او، آثار سنگ های خرد شده به ویژه در کنار صحرایی که در کنار این موقعیت قرار گرفته است، مشاهده می گردد.

الوبیری اشاره نمود که این منطقه با جدیت بیشتری از جوانب مختلف مورد مطالعه قرار خواهد گرفت تا عناصر آن معین و همه اجزای آن شناخته گردد تا مانند دیگر موقعیت های باستانی موجود در این منطقه از جمله حمام رومی در منطقه ملاق واقع در بخش غربی شهرستان الکاف که هم اکنون در دست ترمیم واقع شده است، معرفی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1693

به "اعلام کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید