این ویتامین ها را بخورید تا سرگیجه نگیرید!

به گزارش تور یونان ارزان، دلایل زیادی برای وقوع سرگیجه در انسان وجود دارد. امروزه افراد زیادی از داشتن سرگیجه شکایت دارند و به دنبال راهکاری برای درمان آن می گردند. با این حال، محققان به روش ساده ای برای جلوگیری از سرگیجه رسیده اند.

این ویتامین ها را بخورید تا سرگیجه نگیرید!

جدیدترین مطالعات دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی سئول نشان می دهد؛ 2 بار مصرف ویتامین دی و کلسیم در طول روز می تواند به میزان قابل توجهی از ابتلای افراد به سرگیجه جلوگیری کند.

جیسو کیم، استاد دانشگاه سئول در این رابطه گفت: تحقیقات ما نشان می دهد در افرادی که از سرگیجه وضعیتی حمله ای خوش خیم رنج می برند، مصرف ویتامین دی و کلسیم کم خطرترین و ساده ترین راه برای جلوگیری از وقوع سرگیجه است. این اقدام به ویژه برای کسانی که از کمبود ویتامین دی رنج می برند می تواند بسیار موثر باشد.

سرگیجه وضعیتی حمله ای خوش خیم عارضه ای است که در آن بیمار پس از حرکت سر یا تغییرات سریع وضعیتی، دچار سرگیجه موقت می گردد. 86 درصد کسانی که از این عارضه رنج می برند، فعالیت های روزانه شان مختل می گردد و به دلیل این عارضه مجبور به مرخصی دریافت از شغل خود هستند.

در این تحقیقات 957 نفر که مبتلا به سرگیجه وضعیتی حمله ای خوش خیم بودند در کره جنوبی مورد آنالیز قرار دریافتد. تحقیقات نشان داد بیمارانی که 20 نانوگرم در میلی لیتر و 500 میلی گرم کلسیم را دو بار در طول روز مصرف می نمایند، بیش از 25 درصد کمتر در سال دچار سرگیجه می شوند. همچنین این افراد 45 درصد کمتر دچار شدت دریافت بیماری در طول سال می شوند.

لازم به ذکر است مصرف ویتامین دی حتماً باید با مشورت پزشک صورت گیرد زیرا می تواند باعث آسیب کبدی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1287

به "این ویتامین ها را بخورید تا سرگیجه نگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ویتامین ها را بخورید تا سرگیجه نگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید