باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت همدان را درنوردید

به گزارش تور یونان ارزان، کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در پی فعالیت یک سامانه محلی و تغییرات آب وهوایی، باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت همدان را درنوردید.

باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت همدان را درنوردید

به گزارش تور یونان ارزان آنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسن باقری شکیب شنبه 6 اردیبهشت اضافه نمود: بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در 24 ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، در ساعت های بعدازظهر افزایش ابر، وزش شدید باد همراه با رگبار پراکنده باران و آذرخش پیش بینی می گردد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: احتمال بارش پراکنده باران در ساعت های عصرگاهی شنبه بیشتر است، گفت: بارش ها بسیار پراکنده و کوتاه است به طوری که ممکن است در قسمتی از شهر بارش داشته باشیم و در قسمتی دیگر هوا صاف باشد.

باقری شکیب با اشاره به این که برای امروز و فردا سرعت وزش باد در ساعت های بعدازظهر شدید می گردد، ادامه داد: روز گذشته سرعت وزش باد در شهر بهار به 90 کیلومتر در ساعت رسید.

وی مطرح کرد: از روز دوشنبه در پی فعالیت این سامانه محلی، دمای هوای بیشتر نقاط استان بین چهار تا 6 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و دمای کمینه هوای همدان به چهار درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان تأکید کرد: به دلیل وزش باد شدید، از بعدازظهر امروز غبار محلی همدان را فرامی گیرد و روز یکشنبه غلظت آن بیشتر می گردد.

وی اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته نهاوند با 26 درجه سانتی گراد بالای صفر بیشترین و رزن با 6 درجه سانتی گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته اند.

باقری شکیب گفت: دمای بیشینه هوای همدان در 24 ساعت گذشته 21 درجه سانتی گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر 11 درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب وهوای استان همدان درنتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی وبلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پربرف و باران و تابستان های معتدل دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 تیر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1070

به "باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت همدان را درنوردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت همدان را درنوردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید