آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام

به گزارش تور یونان ارزان، آگاهی از اطلاعات و آمارهای مربوط به شبکه های اجتماعی محبوب نظیر اینستاگرام همواره برای خیل عظیمی از کاربران جالب بوده و طرفدار زیادی داشته است.

آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام

به گزارش تور یونان ارزان به نقل از ایسنا، اینستاگرام که بدون شک یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان به شمار می رود و توانسته نظر و و توجه خیل بزرگی از کاربران فضای مجازی را به سمت و سوی خود جلب کند، در سال های اخیر با افزودن قابلیت های جدید رشد بیشتری را از لحاظ جذب کاربر و محبوبیت در جهان آن تجربه کرده است.

در گزارشی که در وبسایت blog.hootsuite آمده است، به آمار و اطلاعات جالبی درباره اینستاگرام اشاره شده است که اطلاع از آنها خالی از لطف نخواهد بود.

1. بالغ بر 1 میلیارد نفر کاربر هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند

در واقع اینستاگرام بعد از فیس بوک دومین شبکه اجتماعی بزرگ و پرطرفدار از لحاظ تعداد کاربران فعال در ماه به شمار می رود.

2. بالغ بر 500 میلیون کاربر هر روزه از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند

این قابلیت که حدوداً سه سال پیش به این شبکه اجتماعی افزوده شد، از همان ابتدا مورد استقبال بی نظیر کاربران قرار گرفت به گونه ای که هم اکنون تبدیل به یکی از ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ شده و به عنوان یک کانال ارتباطی اصلی میان شرکت ها و برندهای مختلف با مشتریان به شمار می رود.

3. 89 درصد از کاربران اینستاگرام به خارج از ایالات متحده آمریکا تعلق دارند

شاید بسیاری از افراد تصور کنند از آنجایی که اینستاگرام یکی از زیرمجموعه های شرکت آمریکایی فیسبوک محسوب می شود، تعداد کاربران آمریکایی آن نیز باید بسیار بیشتر از کاربران سایر نقاط جهان باشد. اما جالب است بدانید از حدود یک میلیارد کاربر فعال ترین شبکه اجتماعی تنها حدود 110 میلیون نفر از آنها به ایالات متحده آمریکا تعلق دارند. کاربران کشورهای برزیل، هند، اندونزی و روسیه از جمله بزرگترین مخاطبان و طرفداران اینستاگرام به شمار می فرایند.

4. رشد اینستاگرام در کانادا به شدت سرعت گرفته است

بر اساس آمار گزارش های منتشر شده، اینستاگرام سریعترین رشد را در میان پلتفرم های شبکه های اجتماعی در کانادا به خود اختصاص داده است به گونه ای که در سال 2018 این پلتفرم با یک رشد 20.4 درصدی و در سال 2019 با یک رشد 7.3 درصدی توانست جایگاه خود را در این کشور واقع در آمریکای شمالی تثبیت کند. کارشناسان فعال در در موسسه ای مارکتر نیز در این خصوص برآورد و اعلام کرده اند که این شبکه اجتماعی در سال 2020 میلادی نیز 6.1 درصد رشد خواهد کرد و تعداد کاربرانش در کانادا به 12.6 میلیون نفر خواهد رسید.

5. کاربران زن بیشتر از مردان به اینستاگرام علاقه دارند

بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده 52 درصد از کاربران اینستاگرام زن هستند این در حالی است که 48 درصد از آنها مرد بوده اند. این بدان معناست که کاربران زن علاقه بیشتری به گشت و گذار در این شبکه اجتماعی داشته و زمان بیشتری را به آن اختصاص می دهند.

6. به طور متوسط کاربران 28 دقیقه در روز را به اینستاگرام اختصاص می دهند

تازه ترین برآوردهای اجرا شده حاکی از آن است که کاربران فضای مجازی در سال جاری میلادی به طور میانگین حدود 28 دقیقه در روز را به گشت و گذار این شبکه اجتماعی اختصاص میدهند.

7. 200 میلیون کاربر اینستاگرام به طور روزانه حداقل یک بار پروفایل های تجاری را بازدید می کند

از آنجاییکه اینستاگرام در سالهای اخیر تبدیل به یکی از ابزارهای قدرتمند و تاثیر گذار در دیجیتال مارکتینگ شده است، بسیاری از کاربران نیز خواسته یا ناخواسته به هنگام ورود به این پلتفرم بسیاری از صفحات کاربری تجاری را نیز بازدید می کنند.

8. حدود 75 درصد از کسب و کارهای آمریکایی در سال 2020 از اینستاگرام استفاده می کنند

آمار و گزارش های جدید منتشر شده نشان می دهد که 75.3 درصد شرکت ها و برند ها و کسب و کارهای تجاری در ایالات متحده آمریکا از شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال جاری میلادی استفاده خواهند کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 17 مرداد 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1119

به "آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید