ادعای جنجالی و تاریخی تیلور بعد از شکست یزدانی ، اگر من در کشتی نبودم...

به گزارش تور یونان ارزان، دیوید تیلور ستاره نامدار کشتی آمریکا بعد از شکست دوباره یزدانی ادعاهای جالبی را عنوان کرد.

ادعای جنجالی و تاریخی تیلور بعد از شکست یزدانی ، اگر من در کشتی نبودم...

به گزارش خبرنگاران ستاره مسابقات کشتی جهان، دیوید تیلور، امشب در بلگراد با نتیجه ای عالی حسن یزدانی را شکست را داد و چهارمین مدال طلای خود را به گردن آویخت. تیلور در یک گفتگوی بسیار خواندنی از دوره پرانگیزه رقابتش با حسن یزدانی گفته است و اینکه خود را فزونین کشتی گیر تاریخ می داند؛ ادعای بزرگی که به زبان آوردنش از سوی او قطعا با واکنش هایی روبرو خواهد شد.

با این حال تیلور نه تنها یک قهرمان ممتاز، بلکه یک انسان قابل احترام نیز هست؛ به صحبت هایش درباره خانواده و البته نگاه مهربانانه اش به حسن یزدانی خوب دقت کنید:

* هیچ حسی بهتر از این نیست

هیچ حسی بهتر از رکوردی که زدم، نیست. من حس قدردانی دارم. وقتی جوان هستی، فکر می کنی همه کارها را خودت انجام می دهی و به تنهایی از پس همه چیز برمی آیی اما الان که تیمم را در کنارم دارم، خوب هستم و در فزونین حالت قرار دارم و به خاطر داشتن همه آنها سپاسگزارم. من بدون این سیستم ورزشی، همسرم و دخترانم اینجا نبودم.

دخترم گفت می خواهم همیشه قهرمان باشی

دخترم ورزش می نماید و روز اول مدالش را به من داد و گفت دلم می خواهد این مدال را داشته باشی و هر روز به آن نگاه کنی و همیشه قهرمان باشی . دختر دیگرم تازه دو ساله شده و از روی سکوها من را تشویق می نماید. آنها نمی دانند چیزی که من به دست آورده ام، چه عظمتی دارد و درکی از آن ندارند اما من هر روز دلم برای آنها تنگ می گردد. در واقع این کار را به خاطر آنها انجام می دهم و می خواهم به من افتخار نمایند که این شجاعت و توانایی را دارم. هر کسی این شانس را ندارد که کاری را که من انجام می دهم، هر سال در این تشک کشتی و در این مسابقات مهم انجام بدهد.

مربی ام من را جمع و جور می نماید

مربی من بی نظیر است و روزی که پایم را در استان پنسیلوانیا گذاشتم، به من گفت تو یک روز قهرمان ملی می شوی. زمانی که قهرمان المپیک شدم، به او گفتم حالا هدف بعدی چیست اما او نقطه اتکای من است و من را جمع می نماید و با تمرینات بسیار سخت به سر جای خودم می آورد. او از لحاظ فیزیکی و احساسی من را آماده نگه می دارد اما شما فقط همین صحنه کشتی را می بینید و این شانس را پیدا نمی کنید که پشت صحنه را ببینید. این حس خیلی خوبی است که دارم.

* یزدانی استاد این دوئل است

مسابقه با حسن یزدانی به شکل وحشتناکی سخت است. همه چیز خیلی تغییر نموده و وقتی که من کشتی را آغاز کردم، جنگ ما مثل یک بازی هفت تیر کشی بود. اما تخصص او همین است و روز به روز هم بهتر می گردد. انگار غریزه ذاتی او این است و استاد این دوئل تن به تن است. هر چه که زمان جلوتر رفته، این آدم حساب شده تر کشتی می گیرد و توانسته یک جاهایی از من بهتر گردد. من واقعا مجبور شدم تغییراتی در کشتی خودم ایجاد کنم.

هر بار باید راه جدیدی پیدا کنم

شکست در سال 2021 فاکتور مهمی بود که به من انگیزه داد و امروز در تونل فکر می کردم که باید در این مسابقه پیروز شوم و آن نتیجه را جبران کنم. اما او [حسن یزدانی] هر بار راهی پیدا می نماید که من را اذیت کند. او خیلی خوب است و مربی اش به خوبی را آماده نموده است. من باید برای شگرد او راهی پیدا می کردم اما او هر بار شگردهایش را عوض می نماید و همین باعث می گردد که رقیب سختی باشد. من هر بار باید برای شکست او راه جدیدی پیدا کنم.

* بدون او انگیزه ای برای بهتر شدن نداشتم

شما معمولا چنین جوی را در هر مسابقه ای نمی بینید. برای ما در استان پنسیلوانیا این جو وجود دارد و این موضوع در یک صحنه جهانی تکرار می گردد. همه ما از جاهای مختلف جهان به اینجا آمده ایم و من واقعا قدردان هستم که بخشی از این اتفاق هستم. بعلاوه بابت حضور حسن یزدانی هم قدردان هستم که من را هُل می دهد تا بهتر شوم. اگر به خاطر یزدانی نبود، من انگیزه ای نداشتم که مدام خودم را بهتر کنم. او هر روز کاری می نماید که خودم را بهتر کنم و از او سپاسگزارم.

امیدوارم در یادها بمانم

کشتی، یک ورزش یگانه است که زبان مشترکی دارد. همه امتیازات را دنبال می نمایند و کشتی ها را می بینند و می دانند که کشتی گیر بودن چقدر سخت است. من اعتقاد دارم که کشتی همه آدم ها را کنار یکدیگر جمع می نماید. من در تمام مسابقات کوشش می کنم که امتیاز بگیرم و این چیزی است که امیدوارم با آن در یادها بمانم.

* جشن می گیرم و به تیم انگیزه می دهم

قطعا با دوستانم و خانواده ام جشن می گیرم و سپس خودم را برای فردا صبح آماده می کنم که تیم مسابقه دارد و باید اینجا باشم که به آنها انگیزه بدهم. هیچ حسی بهتر از این نیست که صبح بیدار شوی و بدانی مدال طلای جهانی را داری و می آیی که به تیمت انگیزه بدهی. من می خواهم در یکی دو روز آینده استراحت کنم و از کشتی های تیم لذت ببرم.

* اگر در این جنگ عقب می افتادم، سخت می شد

این اولین چالش واقعی بود که در آن حضور داشتم. خیلی استرس داشتم و سعی کردم حرکاتی را ابداع کنم و ابتکار به خرج بدهم. اگر من در این حالت قرار نداشتم، مسابقه مساوی جلو می رفت. من در طول مسابقه باید دعا می کردم که [یزدانی] راهی را پیدا نکند که بتواند زیرگیری کند. نباید اجازه می دادم که دستش به پایم برسد و این چالش خیلی سختی بود. اینکه توانستم خودم را جلو بیندازم، ضرباهنگ خیلی خوبی را در کشتی ایجاد کرد و من توانستم کشتی را سرپا نگه دارم و فزونی را حفظ کنم. اگر این جنگ را عقب می افتادم، برایم سخت می شد.

* تورنمنت به تورنمنت پیش می روم

من تورنمنت به تورنمنت زندگی می کنم و سعی می کنم به این فکر نکنم که به فزونین کشتی گیر تاریخ آمریکا تبدیل شوم.

* اگر نبودم، او 10 مدال جهانی می گرفت

من آدم رقابت دوستی هستم و سعی می کنم همیشه در زندگی ام این حس رقابتی را داشته باشم. این داستان که هر بار به فینال می رسم باید با حسن یزدانی رقابت کند، خیلی مسئله مهمی است، چون اگر من نبودم، این آدم تمام کشتی هایش را می برد و حداقل 10 مدال طلای جهانی داشت. بدون من تا ابد می توانست قهرمان گردد. امیدوارم همیشه حسن یزدانی عضوی از این اتفاق باشد که برای من رخ می دهد.

* من فزونین کشتی گیر تمام دوران هستم

هر اتفاقی رخ بدهد و هر چه بگویید، من پویاترین و مسلط ترین و فزونین کشتی گیر تمام دوران هستم. من همیشه سعی می کنم امتیاز جمع کنم و قهرمان شوم و این چیزی است که همه من را با آن به یاد می آورند. حس تمرین برایم تکراری شده اما این حس هیچوقت تکراری نمی گردد. تا قهرمان نشوی، نمی توانی ادای آن را دربیاوری. هیچ حسی مثل این حسی که الان دارم نیست و هیچوقت این حس را به دست نمی آوری، مگر اینکه یک بار یک بار دیگر قهرمان شوی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1402 بروزرسانی: 27 شهریور 1402 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2362

به "ادعای جنجالی و تاریخی تیلور بعد از شکست یزدانی ، اگر من در کشتی نبودم..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جنجالی و تاریخی تیلور بعد از شکست یزدانی ، اگر من در کشتی نبودم..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید