ازسرگیری پرواز های ترکیه-تهران پس از 6 ماه

به گزارش تور یونان ارزان، معاون بهره برداری فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: پرواز های هواپیمایی ترکیه به تهران و برعکس پس از وقفه شش ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، از سر گرفته می گردد.

ازسرگیری پرواز های ترکیه-تهران پس از 6 ماه

به گزارش تسنیم، علیرضا مجذوبی اظهار کرد: با شیوع کووید19 در دنیا، شاهد کاهش سفر ها و به دنبال آن لغو پرواز ها در بیشتر کشور ها از جمله کشور خودمان بودیم. به طوری که بر اساس گزارش اتحادیه بین المللی فرودگاه ها میزان مسافران جابجاشده در فرودگاه های دنیا در 3 ماه نخست سال میلادی جاری 26.4 درصد و در سه ماهه دوم همین سال 89.6 درصد نسبت به سال 2019 کمتر شد.

وی ادامه داد: با کاهش محدودیت های وضع شده در کشور ها برای مقابله با کووید 19، شاهد رونق دریافت آرام مسافرت های هوایی هستیم. هرچند بر اساس پیش بینی نهاد های بین المللی تعداد مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی تا سال 2023 به میزانی که در سال 2019 بود، نخواهد رسید.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: در حال حاضر شرکت های هواپیمایی قطر ایرویز و امارات در کنار تعدادی از شرکت های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام پرواز دارند و از امروز شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) هم پرواز های خود به این فرودگاه را از سر می گیرد.

مجذوبی اضافه نمود: هواپیمایی ترکیه که 6 ماه پرواز های خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف نموده بود، با رایزنی و هماهنگی های اجرا شده بین دو کشور مقرر شد 7 پرواز هفتگی در جهت استانبول - تهران و برعکس انجام گردد.

مسافران باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را داشته باشند

عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ادامه داد: در حال حاضر همه مسافران خروجی در فرودگاه امام باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند. در غیر این صورت بر اساس دستورالعمل های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آن ها وجود نخواهد داشت.

مجذوبی اضافه نمود: بر اساس شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری همه مسافران در بدو ورود به کشور نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه، نمونه برداری از آن ها در فرودگاه امام خمینی صورت گرفته و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می شوند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با اشاره به رعایت همه دستورالعمل های وزارت بهداشت و همچنین شیوه نامه های سازمان هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام، گفت: سلامت مسافران و کارکنان مهم ترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی است.

وی اعلام کرد: همه مسافران، استقبال کنندگان، مشایعت کنندگان و کارکنان پیش از ورود به ترمینال تب سنجی می شوند و عملیات ضدعفونی سالن های ترمینال و سطوح پرتماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در ترمینال هم اجباری است و برچسب های رعایت فاصله گذاری فیزیکی هم در ترمینال نصب شده است.

مجذوبی گفت: مسافران ورودی با دوربین حرارتی تب سنجی شده و پس از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کشور می شوند و بار همراه آن ها هم توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1294

به "ازسرگیری پرواز های ترکیه-تهران پس از 6 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازسرگیری پرواز های ترکیه-تهران پس از 6 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید