استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف در گردشگری محدود می شود

به گزارش تور یونان ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف در گردشگری محدود می شود.

استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف در گردشگری محدود می شود

به نقل از تراول نیوز، این گزارش اولین گام برای ترسیم تاثیر محصولات پلاستیکی یکبار مصرف در کل زنجیره ارزش گردشگری، شناسایی نقاط مهم تولید این مواد در محیط زیست و ارائه توصیه های عملی و راهبردی برای مشاغل و سیاست گذاران بوده و هدف این است که به ذی نفعان کمک کند تا گامهای مشترکی در جهت اقدامات و سیاست های هماهنگ بردارند که باعث تغییر در مدل های کاهش و استفاده مجدد و همچنین زیرساخت های فعلی و آینده زباله شود.

توصیه های این گزارش شامل تعریف مجدد محصولات پلاستیکی غیرضروری یکبار مصرف، اولویت به تامین کنندگان محصولات قابل استفاده مجدد و برنامه ریزی پیشگیرانه برای استفاده از این محصولات برای جلوگیری از شیوع بیماری است. در این بررسی از تحقیق و نوآوری در طراحی محصول و مدل های خدماتی که باعث کاهش استفاده از وسایل پلاستیکی شود و همچنین تجدیدنظر درباره سیاست ها و استانداردهای کیفیت حمایت خواهد شد.

ویرجینیا مسینا، سرپرست اجرایی WTTC گفت: این شورا مفتخر است که این گزارش مهم را با تمرکز بر پایداری و کاهش ضایعات محصولات پلاستیکی یکبار مصرف در گردشگری منتشر کرده است.

بیماری همه گیر کووید- 19 با توجه به مشاغل و سیاست گذارانی که تمرکز بیشتری بر آن دارند، برنامه پایداری را تسریع کرده است. انتظار می رود که مشاغل به کاهش ضایعات محصولات پلاستیکی یکبار مصرف در آینده ادامه دهند و نه تنها بخاطر محافظت از افراد، بلکه محاظت از کره زمین این کار را انجام می دهند.

محققان دریافتند که در حال حاضر، مصرف کنندگان مطلعانه تر انتخاب می کنند و بطور فزآینده ای از مشاغل دارای پایداری حمایت می کنند. محصولات پلاستیکی یکبار مصرف می تواند تهدیدی برای محیط زیست و سلامت انسان باشد و بخش گردشگری می تواند بطور قابل توجهی به این مسئله کمک کند.

بیماری همه گیر کووید -19 تاثیرات منفی و مثبتی بر آلودگی پلاستیک های یکبار مصرف داشته است. تقاضا برای مواد پلاستیکی یکبار مصرف در بین گردشگران و خدمات حمل ونقل با توجه به نگرانی درباره سلامتی افزایش یافته است. براساس یافته های موسسه محیط زیست تایلند، زباله های پلاستیکی به علت تحویل موادغذایی در منزل از 1500 تن به رقم حیرت انگیز 6300 تن در روز رسیده است.

با این حال، بیماری همه گیر، تقاضای مصرف کنندگان برای تجربه های گردشگری سبز در سراسر جهان را هم تسریع کرده و نتایج بررسی در سال 2019 نشان داد که 82 درصد از پاسخ دهندگان نسبت به زباله های پلاستیکی مطلع هستند و اقداماتی برای مقابله با آن انجام می دهند. این گزارش نشان داد که برای رفع نگرانی درباره استفاده از محصولات پلاستیکی یکبار مصرف، راه حل های جهانی نیاز دارد که هدف آنها هنگام بررسی انتقال به گزینه های پایدار حمایت از تصمیم گیری مطلعانه براساس تاثیرات احتمالی دادوستد و تغییر فشار ناخواسته است.

منبع: همگردی
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1798

به "استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف در گردشگری محدود می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف در گردشگری محدود می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید