اوبر و لیفت تسلیم خواسته های رانندگان خود شدند

به گزارش تور یونان ارزان به نقل از انگجت، بر اساس مصوبه جدید مجلس قانون گذاری ایالتی کالیفرنیا بسیاری از کارکنان شرکت های فناوری از این پس به عنوان کارمند و نه پیمانکار محسوب خواهند شد. البته این مصوبه مربوط به یک سال قبل است، اما شرکت هایی مانند اوبر و لیفت تا به حال از عمل به آن خودداری کرده بودند.

اوبر و لیفت تسلیم خواسته های رانندگان خود شدند

به دنبال تخلف اوبر و لیفت از این مصوبه مقامات قضائی ایالت کالیفرنیا این دو شرکت را مورد پیگرد قانونی قرار دادند و روز گذشته اتان شولمن قاضی دادگاه عالی سان فرانسیسکو حکمی صادر کرد که بر اساس آن رانندگان را نمی توان پیمانکاران مستقل قلمداد کرد و آنها کارمند اوبر و لیفت محسوب شده و لذا باید حقوقشان محفوظ بماند.

بر طبق حکم یادشده اوبر و لیفت برای تقاضای فرجام خواهی ده روز فرصت دارند. هر دو شرکت اعلام کرده اند نسبت به این حکم اعتراض می کنند. آنها مدعی هستند خود رانندگان تمایل دارند به عنوان پیمانکار مستقل فعالیت کنند. این در حالی است که بسیاری از رانندگان تصریح کرده اند در صورتی که کارمند اوبر و لیفت محسوب شوند از حقوق و مزایای بیشتری بهره مند می شوند و اخراج و تعلیق آنها نیز برای شرکت های مذکور ساده نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1232

به "اوبر و لیفت تسلیم خواسته های رانندگان خود شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوبر و لیفت تسلیم خواسته های رانندگان خود شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید