باغ مهتاب؛جاذبه باشکوه و کمتر شناخته شده تاج محل، عکس

به گزارش تور یونان ارزان، این باغ بازمانده از دوران ایلخانی است، جاذبه ای با شکوه که پیشنهاد می کنیم در سفر به هند و آگرا دیدن آن را از دست ندهید.

باغ مهتاب؛جاذبه باشکوه و کمتر شناخته شده تاج محل، عکس

جهت دریافت خدمات طراحی ورودی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

این محل باغ مهتاب است که مجموعه باغ قدیمی به قدمت یک قرن است و به روی عموم باز است اما کمتر در خصوصش تبلیغ شده و به راحتی برای بازدید نمایندگان کوتاه مدت آگرا قابل بازدید نیست،

این باغ آخرین باغ از 12 باغ ساخته شده توسط مغول ها در هند است. از نظر تاریخی باغ مهتاب توسط امپراتور بابر در اوایل دهه 1500، به عنوان آخرین محل بازدید تاج محل ساخته شده است.

نمای خوش عکس تاج محل به راحتی می تواند تقریبا از هر نقطه از باغ با توجه به ساخت دقیق آن دیده گردد. اما آنچه که این فضا را تماشایی می نماید، دیدن آن آن هم در شب های مهتابی است.

تصویر زیبایی که زیر نور مهتاب از این باغ می بینید به قدری زیباست که شاید اسم دیگری جز این هم نمی شد روی آن گذاشت. باغ مهتاب یک مجتمع چارباغ است. چار به عنوان 4 معنا می گردد.

این سبک کلاسیک از باغ مغول به شکل کاملا مربع است. این عمارت راه زیبای پیاده روی، استخر با فواره های دیدنی، عمارت کلاه فرنگی سایه دار، گل های معطر، و بوته زارها را به نمایش می گذاشته است.

آخرین نقطه دیدنی تاج محل

باغ مهتاب که در امتداد دشت های سیلابی رودخانه جمنا قرار گرفته است و تا اوایل دهه 1990 به حالت خرابه باقی مانده بود.

زمانی این باغ جادویی تقریبا فراموش شده بود چرا که با شن، ماسه و پوشش گیاهی جنگل های وحشی تحت پوشش قرار گرفته بود.

بازسازی باغ مهتاب در سال 1994، به رهبری سازمان باستان شناسی هند (ASI) شروع شد. این بازسازی شامل حفاری زمینی 25 هکتاری بود که یک مخزن عظیم هشت ضلعی مجهز به 25 فواره، یک مخزن مرکزی کوچک و یک عمارت دوازده دری در شرق را آشکار کرد.

بازسازی باغ مهتاب توسط سازمان باستان شناسی هند برای بازگشت باغ به شرایط اصلی خود به عنوان یک باغ مغول طراحی شد. هنرمندان این سازمان با طراحی و کاشت مجدد درختان، گیاهان سعی کردند این مجموعه را مثل سابق بازسازی نمایند.

بیش از 80 نوع گیاه که در باغبانی مغول اقتباس شد، هم اکنون می تواند در باغ مهتاب یافت گردد. باغ های به سبک مغول معمولا به این شکل است که درختان بلند با درختان کوتاه دنبال می شوند و سپس درختچه ها و در نهایت گیاهان گلدار کاشته می گردد

گردشگران تاج محل شایعه ای را در خصوص تاج سیاه می گویند که اساس آن در محل باغ مهتاب ساخته شده است. متاسفانه، به همان اندازه که همه ما عاشق داستان جذاب هستیم، نادرستی این شایعه نیز ثابت شده است. یک پایه مستقیما در برابر بنای تاریخی تاج محل فعلی وجود دارد، اما در حین حفاریها تایید شد که این پایه چیزی جز بخشی از مجموعه سابق باغ نیست.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 24 خرداد 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1044

به "باغ مهتاب؛جاذبه باشکوه و کمتر شناخته شده تاج محل، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ مهتاب؛جاذبه باشکوه و کمتر شناخته شده تاج محل، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید