تخصیص 150 میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن میانه-تبریز

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون رئیس جمهوری از تخصیص 150 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل راه آهن میانه-تبریز اطلاع داد.

تخصیص 150 میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن میانه-تبریز

محمد باقر نوبخت در ادامه سفر دو روزه خود به آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن میانه - تبریز (حدفاصل ایستگاه بستان آباد - خاوران) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی چند سال گذشته سفرهایی برای پیگیری پروژه راه آهن میانه به بستان آباد و بستان آباد به تبریز انجام داده ایم که فاز اول (اتصال از میانه به بستان آباد) در آذر ماه سال 98 افتتاح شد.

وی ادامه داد: همت ما این بود با توجه به وجود پل طولانی باسمنج بتوانیم حسب قولی که داده بودیم تا قبل از اتمام دولت دوازدهم این پروژه عظیم که راستا و زمان را کوتاه می نماید، به بهره برداری برسد و در این بازدید توافق کردیم که علاوه بر 1500 میلیارد تومان مبلغ پرداخت شده، در کمتر از یک هفته 150 میلیارد تومان نیز به صورت نقدی برای تجهیز این ایستگاه پرداخت گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: مقرر شد در تاریخ 31 تیرماه همانند سایر ایستگاه های راه آهن در روز افتتاح این ایستگاه نیز با حضور خانواده های معظم شهدا قداست خاصی به ایستگاه بخشیده و با حرکت قطار به سمت مشهد مقدس شاهد بهره برداری این ایستگاه باشیم.

قائم مقام معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فروگاههای کشور نیز در تشریح جزئیات این پروژه گفت: تمامی مراحل طراحی، مناقصه، عقد قرارداد و تملک زمین انجام و از اوایل سال 99 کارهای اجرایی شروع شده و در واقع تمامی کارهای اجرا شده ماه عسل 15 ماه فعالیت است.

عباس خطیبی ادامه داد: این مکان محدوده منطقه 9 شهرداری تبریز است و امکان استفاده مردم تبریز نیز از این ایستگاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه 44 کیلومتر از راستا بستان آباد - خاوران در اولویت است، اضافه نمود: 100 درصد از قطعه هفت، 99 درصد از قطعه هشت و 88 درصد از قطعه 9 پیشرفت داشته است.

وی گفت: در حال حاضر حدود 96/5 درصد از زیرسازی، 69 درصد از سایت و 88 درصد از عملیات ایستگاه خاوران پیشرفت داشته است.

قائم مقام معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فروگاههای کشور اظهار کرد: تمام تلاشمان این است که تا خاتمه تیر ماه ساخت ایستگاه به اتمام برسد و انتظار داریم 150 میلیارد تومان باقی مانده از 300 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته، به حساب ما واریز گردد تا بتوانیم با برنامه ریزی های اجرا شده پروژه را به اتمام برسانیم و روز هفتم مرداد که آخرین جلسه افتتاح پروژه های ریلی دولت برگزار خواهد شد، این ایستگاه نیز افتتاح گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1742

به "تخصیص 150 میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن میانه-تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 150 میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن میانه-تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید