دردسرهای کرونا برای تغییر زمان یورو 2020؛ از تداخل با لیگ ملت های اروپا تا همزمانی با تورنمنت جدید فیفا

به گزارش تور یونان ارزان، اتحادیه فوتبال اروپا در نظر دارد پیشنهادهایی را درباره تغییر زمان برگزاری یورو 2020 به اتحادیه ها و فدراسیون های عضو ارائه کند.

دردسرهای کرونا برای تغییر زمان یورو 2020؛ از تداخل با لیگ ملت های اروپا تا همزمانی با تورنمنت جدید فیفا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری رسمی آلمان، به دلیل شیوع کرونا در اروپا و تعلیق لیگ های اروپایی، امکان عدم برگزاری رقابت های یورو 2020 در زمان مقرر که ماه ژوئن بود، وجود دارد. یوفا هم با علم به این موضوع راهکارهایی را در نظر دارد و می خواهد آنها را در جلسه فردا (سه شنبه) به نمایندگان فدراسیون های عضو و لیگ های کشورهایی اروپایی پیشنهاد کند.

ظاهراً اولین پیشنهاد یوفا به لیگ های فوتبال اروپا و اتحادیه باشگاه های اروپا (ECA) این است که در صورت امکان برنامه زمانی برگزاری رقابت های داخلی شان را تغییر دهند تا امکان برگزاری یورو 2020 در موعد مقرر که 12 ژوئن تا 12 جولای هست، وجود داشته باشد که بسیار بعید است مورد پذیرش آنها واقع گردد به خصوص که بعضی از مقامات فوتبال اروپا از جمله رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا بر اولویت لیگ های داخلی بر جام ملت های اروپا تأکید نموده اند.

یورو 2020 با 24 تیم (هشت تیم بیش از دوره های قبل) و در 12 شهر مختلف اروپا برگزار خواهد شد که این موضوع کار را سخت تر می نماید. با توجه به تعلیق لیگ های داخلی و عدم برگزاری آنها تا سه هفته دیگر امکان دارد که مسابقات باشگاهی به موقع تمام نشوند. بنابراین انتظار می رود که در نهایت یوفا مجبور به به تغییر زمان یورو 2020 گردد. در این شرایط یوفا برای برگزاری این رقابت ها دو گزینه خواهد داشت.

گزینه اول انتقال این تورنمنت به تابستان سال 2021 است که البته این گزینه مسائل خاص خودش را دارد چون در آن صورت این مسابقات با اولین دوره نسخه جدید جام جهانی باشگاه های فیفا تداخل زمانی خواهد داشت و فیفا مجبور خواهد شد که برگزاری این تورنمنت را به زمان دیگری موکول کند.

گزینه دوم برگزاری یورو 2020 در اواخر پاییز و اوایل زمستان سال 2020 خواهد بود که در آن صورت هم یوفا مجبور خواهد شد دومین دوره لیگ ملت های اروپا را به زمانی دیگری موکول یا به کلی آن را لغو کند. بازی های دومین دوره لیگ ملت های اروپا از ماه سپتامبر شروع می گردد و تا ماه مارس سال 2020 ادامه خواهند داشت.

در هر حال همانطور که آندریاس رتینگ، مدیراجرایی سابق لیگ فوتبال آلمان هم به ZDF گفت، با آشفتگی به وجود آمده در برنامه لیگ های داخلی کشورهای اروپایی، به نظر می رسد که به تعویق افتادن یورو 2020 اجباری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 953

به "دردسرهای کرونا برای تغییر زمان یورو 2020؛ از تداخل با لیگ ملت های اروپا تا همزمانی با تورنمنت جدید فیفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسرهای کرونا برای تغییر زمان یورو 2020؛ از تداخل با لیگ ملت های اروپا تا همزمانی با تورنمنت جدید فیفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید