شهر برلین آلمان (تور آلمان)

به گزارش تور یونان ارزان، با شنیدن نام برلین شاید اولین چیزی که به فکر برسد همانطور که در فیلم ها بارها دیده و در تاریخ خوانده شده جنگ جهانی، هولوکاست و دیوار برلین باشد اما برلین با توجه به تنوع مکان های دیدنی، برپایی جشن و فستیوال از جمله شهرهای غنی از لحاظ فرهنگی و صنعتی ست پس بر آن شدیم تا گوشه ای از این شهر را بشناسیم.

شهر برلین آلمان (تور آلمان)

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

برلین مرکز آلمان کجاست؟

حتما نام دیوار برلین Berliner Mauer که جزو نمادهای اصلی جنگ سرد بود، به گوشتان خورده است. این دیوار که از آن با نام پرده آهنین Iron Curtain نیز یاد می گردد در سال 1961 برلین را به آلمان شرقی و غربی در زمان رایش سوم در جنگ دنیای دوم تقسیم کرد. در زمان جنگ دنیای دوم بعد از دو پاره شدن آلمان، برلین مرکز آلمان شرقی و بن مرکز آلمان غربی شد؛ اما خاتمه بعد از 28 سال در سال 1989 این دیوار تخریب و در سال 1990 دو آلمان با هم متحد شدند و در نهایت برلین مرکز آلمان شد. صدر اعظم وقت آلمان هلموت کوهل روز سوم اکتبر را به عنوان روز وحدت آلمان Tag der Deutschen Einheit قرار داد و هفت روز بعد در برلین این سخنان را گفت: هدف اتحاد است و حق و آزادی. زنده باد سرزمین پدری، آلمان، زنده باد اروپایی آزاد و متحد. جالب است بدانید که برلین اولین بار از طریق پادشاه پروسی به عنوان مرکز آلمان انتخاب شد.

شهر برلین با مساحت 899 کیلومتر مربع بزرگ ترین شهر آلمان، از نظر تاریخی مهم ترین استان و بعلاوه مرکز آن نیز به شمار می رود از سمت غرب با کشور لهستان همسایه است. شهر برلین در دره اوراشترومتال که در سرانجام عصر یخبندان بر اثر ذوب لایه های یخ به وجود آمده، در طول رودخانه اسپری Spree واقع شده است که این رودخانه با رود هاول در برلین غربی تلاقی می یابد. این شهر دارای اقلیم معتدل اقیانوسی ست که زمستان سرد و تابستانی معتدل دارد. برلین جزو پرجمعیت ترین شهرها در آلمان و پس از لندن دومین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپاست. رشد بالای جمعیت به سبب مهاجر پذیر بودن را می توان از مهمترین دلایل پرجمعیت بودن این شهر دانست. 400000 نفر از جمعیت این کشور ترک تبارها هستند. زبان اصلی مردم آلمانی ست اما زبان انگلیسی هم رایج است.

نقشه برلین آلمان

دانشگاه های معروف برلین

برلین سالانه پذیرای مهاجران بسیاری از کشورهای گوناگون است که سهم عمده این مهاجران را دانشجویان تشکیل می دهند. از دانشگاه های معروف این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه هومبولت Humboldt University که نام خود را از هومبولت دانشمند وام گرفته است. نام آلبرت انیشتین، کارل مارکس، هگل که از برجسته ترین شخصیت های تاریخی به شمار می آیند با این دانشگاه گره خورده است.

دانشگاه آزاد برلین Freie University جزو دانشگاه های بین المللی در دنیا است. تمرکز اصلی دانشگاه عمدتا بر روی تحقیقات در حوزه علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم طبیعی و بهداشت است.

دانشگاه فنی برلین Technical University که در حوزه مهندسی سرآمد است. نیروی کار فعال در حوزه خدمات، فناوری اطلاعات، مراقبت های بهداشتی و فوتونیک و... در برلین عموما جذب می گردد.

جشنواره و فستیوال در شهر برلین آلمان

در ماه فوریه جشنواره بین المللی فیلم برلین Berlinale به برندگان خود خرس طلایی و نقره ای اهدا می نماید (خرس سمبل کشور آلمان است). در سال 2011 فیلم جدایی نادر از سیمین اثر اصغر فرهادی، تاکسی از جعفر پناهی در سال 2015 و شیطان وجود ندارد اثر محمد رسول اف در سال 2020 از فیلم های ایرانی برنده در این جشنواره بودند.

جشنواره فرهنگ Karneval der Kulturen هر سال به مدت 4 روز در ماه مه یا ژوئن با هدف آشنایی و گرامیداشت تنوع قومی در برلین برپا می گردد. در این جشن آداب و رسوم، فرهنگ، غذا، لباس، پایکوبی را به نمایش می گذارند.

نمایشگاه آی تی بی ITB Berlin در حوزه صنعت دنیاگردی و توریسم در ماه مارس برگزار می گردد.

نمایشگاه هفته سبز برلین IGWدر ژانویه در حوزه صنایع غذایی، کشاورزی و باغبانی است.

جشنواره شب طولانی موزه ها Lange Nacht der Museen که موزه ها تا ساعت 2 بامداد باز خواهد بود.

میزبانی المپیک 1936، فینال جام دنیای 2006، برگزاری مسابقات تنیس زنان در سال 1896 و مسابقات دو و میدانی دنیای در سال 2009 و ... از جمله مواردی است که از پتانسیل های موجود شهر در رشد و رونق گردشگری مخصوصا گردشگری ورزشی حکایت دارد.

جاهای دیدنی برلین

دروازه برندنبورگ Brandenburg Gate که به دستور فردریک ویلهلم دوم در قرن 18 به سبک نئوکلاسیک ساخته شد و نماد صلح و وحدت است.

جزیره موزه ها Museum Island در سال 1999 از طریق یونسکو در لیست میراث دنیای به ثبت رسید شامل چند موزه می گردد از جمله موزه پرگامون Pergamon ، موزه بود Bode که موزه هنر بیزانسی و سکه شناسی ست، موزه نو که جسد مومیایی شده نفرتیتی ملکه مصر باستان در آن نگهداری می گردد، گالری هنری ملی قدیمی Alte Nationalgalerie که محل نگهداری آثار هنری از دوره نئوکلاسیک تا هنر معاصر است. موزه کهن Altes Museum که محل نگهداری نقاشی های کلئوپاترا و سزار است.

برج تلویزیون برلین Berlin Television Towerبا 368 متر ارتفاع جزو بلندترین سازه های برلین است.

کاخ شارلوتنبورگ Charlottenburg Palaceکه در قرن 18 ساخته شد و محل اقامت خاندان سلطنتی آلمان بود.

ساختمان رایشتاگ Reichstag Building که اعضای شورای سلطنتی امپراطوری آلمان تا سال 1933 در آن سکونت داشتند. بعد از آتش سوزی و بازسازی و بازسازی از آن برای جلسات مجلس استفاده کردند. شکل گنبد شیشه ای Kuppel این ساختمان دیدنی ست.

دیوار یادبود شهر برلین Berlin Wall Memorial که به تقسیم برلین شرقی و غربی اشاره دارد و گذرگاه چارلی Checkpoint Charlie در آن جاست که بسیاری سعی در فرار از برلین شرقی از طریق این ایست بازرسی را داشتند.

گندارمن مارکت برلین Gendarmenmarktبزرگترین میدان شهر برلین که از طریق ساختمان کنسرت Konzerthaus، کلیسای جامع فرانسه و برلین محاصره شده است.

پارک تیرگاردن Grosser Tiergarten که جزو قدیمی ترین پارک های برلین است و در زمان های گذشته محل نگهداری حیوانات شکاری بود و ستون پیروزی the Victory Column که مجسمه طلا از ویکتوریاست

باغ موزه گیاه شناسی Garden and botanical botanical museumکه شامل موزه، کتابخانه و باغ گیاه شناسی ست.

باغ جانورشناسی برلین Zoologischer Garten Berlinکه در آن چیزی بالغ بر 15هزار حیوان نگهداری می گردد.

تالار شهر برلین Rotes Rathaus با معماری نئورنسانس و آجرهای قرمز رنگ به تالار شهر سرخ Red city hall معروف شده است.

حمل و نقل در برلین آلمان

از مهم ترین ایستگاه های راه آهن اروپا ایستگاه راه آهن برلین است که در سال 1902 تاسیس شد و مهم ترین پل ارتباطی میان کشورهای اروپایی مانند آمستردام، بوداپست، زوریخ، وین، پاریس و پراگ و مسیرهایی با مقصد اروپای شرقی مانند کیف، مسکو، ورشو و ... است.

غذاهای معروف آلمانی در برلین

سوسیس کاری Currywurstیکی از غذاهای معروف برلین است که شامل سوسیس سرخ شده، سس کچاپ، پودر کاری بوده و با سیب زمینی سرخ شده سرو می گردد. اشپاتزل Spätzle که شبیه نودل است. کوونیگس برگر کلاپس Königsberger Klopse که از ترکیب پیاز، تخم مرغ، گوشت آرد و گیاه کبر یا کاپاریس تهیه می گردد. سوسیس میت لوف با سس خردل، دونات های خوشمزه و اشترودل سیب را هم امتحان کنید که از دیگر خوراکی های باب طبع مردم شهر برلین است.

سخن خبرنگاران

از آن جا که برلین جزو مقاصد مطلوب برای گردشگران به شمار می آید خبرنگاران با تورهای مقرون به صرفه اروپای خود این فرصت را برای شما محقق می سازد.

آیا به برلین سفر نموده اید؟ از جاذبه های دیگر کشور برلین چه می دانید؟ منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

منبع: فاینداتور
انتشار: 11 دی 1401 بروزرسانی: 11 دی 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2256

به "شهر برلین آلمان (تور آلمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر برلین آلمان (تور آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید