دریاچه یسان یا ویستان یا بره سر

به گزارش تور یونان ارزان، دریاچه یسان که به نام های ویستان یا بره سر نیز شناخته می گردد از جمله دریاچه های زیبای منطقه رودبار است. دریاچه ویستان مشابه اغلب دریاچه های شمال کشور که با سد خاکی به وجود آمده اند نیست بلکه بطور طبیعی و بر اثر زلزله ایجاد شده است. بهار فصل سفر به این دریاچه است.

دریاچه یسان یا ویستان یا بره سر

راستا دسترسی دریاچه ویستان : ا - اتویان قزوین رشت - لوشان- جیرنده - داماش (حدود 95 کیلومتر) جاده ای ناهموار و پیچ در پیچ که در دامنه هایی تقریباً خشک و کم پوشش امتداد می یابد از لوشان تا جیرنده حدود 42 کیلومتر است و از آنجا هم حدود 40 کیلومتر تا روستای داماش راستا باقی می ماند. جاده فاقد کم ترین علائم هدایت جاده ای است و راه را فقط با پرسش از رهگذران و ماشین های عبوری می توان یافت.

و از داماش تا دریاچه بره سر جاده ای خاکی بمسافت 10 کیلومتر می باشد (البته خود داماش منطقه ای ییلاقی بوده و دیدنش خالی از لطف نیست بخصوص کل سوسن چلچراغ که در خرداد ماه به گل می نشیند) 2 - جاده رودبار رشت - رستم آباد - توتکابن - بره سر (حدود 45 کیلومتر) با طی کردن شهر رستم آباد به شهر توتکابن وراستای در حاشیه رودخانه گوهر رود و از روستاهای زیبا و کوهستانی در شهر رودبار با گذشتن از روستاهای سندس ،انارکول،دشتویل ، چره ، چلگاسر، دره دشت ، حشمت آباد ، برارود، جلالده، لیاول سفلی و علیاء به شهرک چهارمحل و از آنجا به شهر بره سر برسید . راستا جاده دریاچه یسان از دره ها و کوههای سرسبز و زیبا می گذرد که خود از چشم انداز های کوهستانی خاصی برخوردار است .

منبع:سیـری در ایـران

منبع: دیجیاتور
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2182

به "دریاچه یسان یا ویستان یا بره سر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه یسان یا ویستان یا بره سر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید