زوجین از مشاوره پیش از ازدواج چشم پوشی نکنند

به گزارش تور یونان ارزان، یک مشاوره خانواده گفت: در دنیای امروز بسیار لازم است که دختر و پسر قبل از اقدام برای ازدواج به مشاوران خانواده مراجعه نمایند.

زوجین از مشاوره پیش از ازدواج چشم پوشی نکنند

سیدعبدالله احمدی قلعه در گفت وگو با تور یونان ارزان، اظهار کرد: با مطالعه ای گذرا در آداب و رسوم و فرهنگ های گوناگون، به سادگی متوجه می شویم که ازدواج و تشکیل خانواده یکی از اساسی ترین تصمیمات زندگی هر انسانی است؛ در واقع با ازدواج، فرد وارد دنیای جدیدی می گردد و در این فضای نوظهور، هم تجارب خوشایند جدید و هم دشواری های نو پدید را پیش روی خود می بیند. از این رو ممکن است حتی در مواجهه با ساده ترین مسائل، دچار چالش گردد.

این مشاور ادامه داد: متاسفانه گاهی دیده می گردد که زوجین با اولین مشکل، واکنش های متعددی از خود نشان می دهند که در برخی موارد، این کنش و واکنش ها بسیار غیرمنطقی و نادرست به نظر می رسد.

وی اضافه کرد: در ازدواجی که با دقت، درست و اصولی اجرا شده است، بدون شک علاوه بر زوجین، خانواده ها، فرزندان و در نهایت جامعه در مسیر سعادت و آسایش گام برمی دارند و در مقابل، اگر این امر پسندیده حتی با اندکی بی دقتی، هیجان مداری و سبک شماری اجرا شده باشد، نه تنها مقوله ای الهی نیست، بلکه تبدیل به مخزن مولد حوادث و دشواری ها می گردد.

احمدی قلعه توضیح داد: با اندکی دقت، به راحتی می توان به نقش مشاوران خانواده و ازدواج در تسهیل و بهبود شرایط پیش از ازدواج و تشکیل خانواده پی برد. گاهی احتیاج به آموزش مهارت های زندگی از جمله مهارت های ارتباطی، گفتاری و غیر گفتاری از همان لحظه خواستگاری احساس می گردد و در دنیای پیچیده امروز، بسیار لازم است که دختران و پسران کوشش و پایداری برای یادگیری مهارت های ارتباطی را جدی قلمداد نمایند.

این مشاور خانواده یادآور شد: با بهره گیری از جلسات مشاوره قبل از ازدواج، زمینه برای شناسایی زودهنگام مسائل فراهم می گردد و دو طرف به راحتی می توانند شرایط مطلوب و بهینه ای برای آغاز زندگی مشترک ایجاد نمایند. گاهی دیده می گردد افراد، اندیشه ها و تفکراتی در مورد زندگی دارند که با تصورات منطقی و اصولی کمی زاویه دارد و اگر چنین موضوعی مورد دقت و توجه قرار نگیرد، می تواند در ادامه زندگی آسایش و آرامش زوجین را به هم بریزد و زمینه ساز چالش های بسیار بزرگ تری باشد.

وی تاکید نمود: یافته های پژوهشی بی شمار و تجارب چندین سال کار بالینی متخصصان گستره مشاوره خانواده و ازدواج، همواره نشان داده است که هم فکری و مشورت با مشاوران می تواند استحکام و پایداری یک ازدواج را بهبود بخشیده و دوام روابط گرم عاطفی را تقویت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 200

به "زوجین از مشاوره پیش از ازدواج چشم پوشی نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زوجین از مشاوره پیش از ازدواج چشم پوشی نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید