معبد پهارا سینگ چیانگ مای

به گزارش تور یونان ارزان، یکی از بهترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری شهر چیانگ مای معبد پهارا سینگ می‌باشد که قدمت آن به قرن چهارم میلادی می‌رسد. این معبد دارای بافت شهری سنتی دارد.

معبد پهارا سینگ چیانگ مای

در این معبد یک مجسمه بودا بزرگ قرار دارد که بوداییان و مردم منطقه برای آن قدرت زیادی را متصور می کنند و بسیار آن را قدرتمند می‌دانند. مجسمه بودای بزرگ در این معبد باعث قداست هر چه بیشتر آن شده است و بوداییان و مردم این منطقه همواره در مورد قدرت این مجسمه صحبت می‌کنند.

ساختمان معبد پهارا سینگ تنها شامل مناره‌هایی بود که از خاکستر پادشاه نگهداری می‌کردند. در طول این چند صد سال گذشته کم‌کم بناها و ساختمان‌هایی به این مناره اضافه گردید و آرام‌‌آرام به محل عبادت و نیایش بوداییان تبدیل گردید. معماری و ساخت زیبای این معبد گردشگران زیادی را بسوی خو می کشاند. پیشنهاد میکنیم حتما در خرید تور تایلند خود به این موضوع توجه کنید که گشتی برای این معبد در تور خریداری شده وجود داشته باشد و یا خودتان حتما به این مکان سری بزنید که خالی از لطف نیست.

بوداییان فرقه‌های متفاوتی دارند گایاها از این فرقه‌هایی هستند که این معبد محل عبادت آن‌ها می‌باشد. در اوایل قرن بیستم سر این مجسمه به سرقت رفت و سری مشابه نمونه اصلی آن ساختند و بر روی مجسمه قرار گرفت و سر آن را بر روی این مجسمه قرار داده‌اند و این متناسب با معنای واژه سینگ است که معنای آن شیر است.

تمام دیوارهای این معبد پر از نقاشی‌های زیبای سنتی و تاریخی هستند که نشان دهنده اعتقاد این مردم و اهمیت مراسم‌های مذهبی و آیین آن‌ها می‌باشد. برای بازدید از این جاذبه تاریخی با تور چیانگ مای همراه شوید.

عبادت خاص بوداییان و آوازخوانی آن‌ها و معماری تایلندی زیبا و نقاشی‌ها از دیگر زیبایی‌های این معبد به شمار می‌روند.دلیل اصلی احترام و قدرتی که بومیان و بوداییان برای این مجسمه قائل هستند شکستن کالسکه یکی از پادشاهان در حال گذر از مقابل این معبد می‌باشد.

انتشار: 9 مرداد 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 3

به "معبد پهارا سینگ چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد پهارا سینگ چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید