نصف شدن بارش های ایران نسبت به میانگین درازمدت

به گزارش تور یونان ارزان، کاهش 70 درصدی آب ورودی به بعضی سدهای کشور وجود دارد.

نصف شدن بارش های ایران نسبت به میانگین درازمدت

محمد حاج رسولیها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به عدم بارش های مناسب کشور از ابتدای سال آبی جاری، گفت:

در روز 14 فروردین عدد بارش های کشور سه رقمی شده و به 100 میلی متر رسیده است که در طول سال های گذشته بی سابقه بوده و کاهش 50 درصدی نسبت به میانگین درازمدت دارد.

او ادامه داد:

شرایط ورودی آب به سدهای کشور بسیار نامطلوب است، به طوری که ورودی آب به سدها حدود 36 تا 37 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و بعضی از استان ها دارای شرایط بحرانی هستند که بایستی با حساسیت بیشتری آب موجود در آن استان ها مدیریت گردد.

حاج رسولیها بیان نمود هم اکنون مشکل اساسی در بسیاری از شهرها مسئله آب شرب است که بایستی تمهیدات خاصی را در این زمینه به کار گرفت؛ وی بعلاوه افزود:

ورودی بعضی از سدهای کشور نسبت به سال گذشته بیش از 70 درصد کاهش داشته و سدهای درودزن، ملاصدرا، زاینده رود، سدهای استان خوزستان، سدهای شمیل و نیان، سد دوستی، سد چاه نیمه ها و سد کوثر دارای شرایط بحرانی هستند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن اشاره به برنامه های شرکت مدیریت منابع آب ایران در رابطه با اجرای طرح های سازگاری با کم آبی، گفت:

برای یاری به دبیرخانه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، پیشنهادها استان ها را جمع بندی و به دبیرخانه ای که در ستاد وزارت نیرو تشکیل می گردد، ارائه خواهیم کرد و به عنو ان بازوی فنی در پروژه های اجرایی در کنار این دبیرخانه بوده و با آن همکاری خواهیم کرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2065

به "نصف شدن بارش های ایران نسبت به میانگین درازمدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصف شدن بارش های ایران نسبت به میانگین درازمدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید