چطور در 24 ساعت درسدن را به خوبی بگردیم؟

به گزارش تور یونان ارزان، درسدن شهر تضادها است. شاهکارهای معماری باروکی در سرتاسر محله قدیمی پراکنده شده اند و کافه ها، بوتیک ها و گالری های هنری مدرن به قسمت جدیدتر شهر انتقال یافته اند. اگر چه 24 ساعت برای اکتشاف تمام این جاذبه های دیدنی زمان زیادی نیست، اما می توانید نگاهی اجمالی به اکثرشان بیندازید. ما در این مقاله جاذبه ها را گلچین نموده ایم و مسیری فشرده از دیدنی های اصلی درسدن را برایتان فراهم آورده ایم.

چطور در 24 ساعت درسدن را به خوبی بگردیم؟

صبحانه در کافه اروپا

صبح خود را با یک صبحانه مفصل در کافه اروپا (Café Europa) شروع کنید. در منو می توانید صبحانه هایی از یونان تا نروژ را ببینید. این کافه توانسته به خاطر آن که تنها کافه 24/7 ساعته درسدن به تعداد می رود، معروفیت زیادی کسب کند. اگر در کافه با مشتریانی برخورد کردید که در حال بازگشت به خانه از تفریحات شب قبل هستند، تعجب نکنید. این کافه در قلب محله جوان اویسقه نویشتات (Äußere Neustadt) قرار گرفته که به شب های پر شورش معروفیت دارد. بعد از این توقف سریع، باید به سمت محله قدیمی درسدن بروید. برای این کار می توانید از اتوبوس های توریستی مرکز شهر و منطقه ها اطراف استفاده نموده یا به یک تور راهنمای پیاده بپیوندید و خودتان به اکتشاف محله بپردازید. اگر می خواهید با سرعت دلخواه خودتان از جاذبه های اصلی تماشا کنید، پیشنهاد می کنیم از عظمت و شکوه شاهکارهای معماری درسدن در پست پلاتز (Postplatz) ماجراجویی خود را شروع نمایید.

بازدید از کاخ زوئینگر

کاخ زوئینگر (Zwinger) هم مانند باقی درسدن به خاطر بمباران های متحدین در جنگ جهانی دوم آسیب جدی دید، اما توانست بعداً دوباره خود را به شرایط قبل از جنگ بازگرداند. بازدید از محیط خارجی گالری و حیاط زیبایش هزینه ای ندارد و برای شروع نقطه خوبی خواهد بود. بعد از آن باید به سمت اپراهاوس زمپه اوپه (Semperoper) با معروفیتی جهانی حرکت نموده و با 11 یورو، به تور پشت صحنه آن بپیوندید و از اتاق های باشکوهش تماشا کنید.

صرف ناهار کافه کوزلپله

احتمالاً از این که بدانید محله قدیمی شهر پر از کافه های سنتی است که ناهار سرو می نمایند، راضی خواهید شد. البته نباید از کیک های بی نهایت خوشمزه، تارت ها و پرالین ها هم ساده گذشت. گراند کافه کوزِلپَله (Coselpalais) و کافه شینکل واخه (Schinkelwache) هر دو گزینه های خوبی بوده و غذاهای لذیذشان می تواند بعد از ظهر فوق العاده ای را برایتان بسازد. جای بعدی که باید بعد از ناهار به سراغش بروید، گرونِس گِولبه (Grünes Gewölbe) یا طاق سبز، در کاخ سلطنتی درسدن خواهد بود. گنجینه سلطنتی، یکی از ارزشمندترین مجموعه های جواهرآلات و هنر را در خود نگهداری می نماید. اتاق ها به شیوه ای بسیار لوکس و باشکوه چیدمان شده اند و سکه ها، سنگ های قیمتی، مجسمه ها، الماس ها و سایر اقلامی با قیمت های بی میزان، در ویترین های شیشه ای به نمایش درآمده اند. هزینه ورودی 12 یورو است که در برابر چیزی که پیش چشمانتان قرار می گیرد، میزان قابل توجهی نیست.

بازدید از کلیسا جامع درسدن

گردش جاذبه ها را با یکی از معروف ترین نقاط درسدن ادامه دهید. کلیسای بانوی ما (Frauenkirche) بعد از ویرانی طی جنگ جهانی دوم، دوباره از خاکستر سر برآورد و با یاری ارگان های بین المللی زخم هایش بهبود یافته و تبدیل به نمادی از صلح شد. بازدید از این بنای تاریخی هزینه ورودی ندارد؛ اما می توانید برای بالا رفتن و رسیدن به گنبد و تماشای منظره ها خیره نماینده ای از مرکز شهر، 8 یورو بپردازید.

تماشای غروب در تراس برولشه

برای تماشا منظره ها خیره نماینده تر، باید به سمت تراس برولشه (Brühlsche) بروید که به بالکن اروپا معروفیت پیدا نموده است. این تراس کنار رودخانه ای، نقطه ای عالی برای تماشای غروب در افق تاریخی درسدن و رودخانه البه به تعداد می آید.بعد از گردش در جاذبه های تاریخی برجسته ای که محله قدیمی در خود جای داده بود، وقت آن رسیده که به محله مدرن تر شهر در آن طرف رودخانه بروید. لیلا زوسه (Lila Soße) حمل و نقل آرام و بی دردسری را برایتان فراهم می نماید. می توانید در این قسمت از کافه های مختلف توقف داشته و از غذاهای سنتی آلمانی لذت ببرید. بعد از شام، وقت آن رسیده که به سمت منطقه ای مد روزتر بروید. کلوب های زیادی در همین حوالی وجود دارند که توصیه می کنیم همان طور که به پیاده روی و گشت و گذار مشغول هستید، خودتان یکی از آن ها را انتخاب نموده و تجربه ای ماجراجویانه تر داشته باشید. کسی چه می داند شاید خودتان هم نزدیک های صبح دوباره به کافه اروپا برسید!

منبع: گردشبان
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1822

به "چطور در 24 ساعت درسدن را به خوبی بگردیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در 24 ساعت درسدن را به خوبی بگردیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید