گل محمدی: برای بازی با استقلال مسائل عجیبی داریم

به گزارش تور یونان ارزان، یحیی گل محمدی در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) پرسپولیس گفت: با توجه به شرایط و برنامه ریزی عجیبی که برای بازی ها ریخته شده است تمرینات مان را بدون ملی پوشان آغاز کردیم و با این شرایط بازی در لیگ قهرمانان خیلی سخت است.

گل محمدی: برای بازی با استقلال مسائل عجیبی داریم

وی تاکید نمود: نمی دانم این برنامه ریزی کار ما را سخت نموده است. تیم ما هم بازیکن نو جذب نموده و احتیاج به بازی تدارکاتی و تمرین داریم که هماهنگ شویم ولی این برنامه ریزی باعث شده که پرسپولیس بیشترین لطمه را بخورد. حتی مربیان ما باقری و خانبان هم به تیم ملی اضافه شدند و شرایط عجیب و غریبی داریم ولی بچه ها با انگیزه خیلی زیاد و با تعهد بالا کار را آغاز کردند. به هر حال طراحی تمرین برای تیمی که 14،15 بازیکن دارد سخت است و حتی در مواقعی ما با 12 نفر تمرین نموده ایم.

سرمربی پرسپولیس اضافه نمود: شرایط سخت پیش می رود. بازی تدارکاتی مقابل تراکتور تبریز لغو شد و مجبور شدیم با تیم امیدها بازی کنیم. این مسائل وجود دارد اما با همه وجودمان به مصاف استقلال تاجیکستان می رویم و امیدواریم با دست پر برگردیم. چیزی به آغاز مسابقه نمانده است اما انشاالله با نتیجه خوب برمی گردیم.

وی در مورد شرایط سخت سرخپوشان در تاجیکستان و اینکه چه برنامه ای برای موفقیت مقابل استقلال تاجیکستان دارید؟ نام کرد: تیم استقلال از لحاظ فنی یک تیم خوب است و دفاع خیلی منظمی دارد و با دفاع تیمی که داشتند توانستند در مرحله قبل به نام تیم اول صعود نمایند. از لحاظ فنی بازیکنان خوب و چند خارجی خوب دارند.

گل محمدی اضافه نمود: متاسفانه یک فضای خیلی بسته ای را به وجود آوردند و آن چیزی که نماینده ما در آنجا دید خیلی عجیب است و مسائل پیش پا افتاده و قدیمی انجام شد. کارهایی که شاید 30 ،40 سال پیش انجام می شد تاجیکستانی ها انجام می دادند. با توجه به شرایط چمن مصنوعی و با توجه به اینکه 4،5 بازیکن آنها تغییر نموده است و عدم شناختی که از آنها داریم باید به آنجا برویم. حتی توافق کردند که بازی هایشان در تلویزیون محلی پخش نگردد و یکسری اتفاقات پیش پا افتاده صورت گرفته و امیدوارم حداقل AFC یا فدراسیون ما همکاری نمایند و این مسائل را پیگیری نمایند ، بازی باید در شرایط جوانمردانه انجام گردد ولی متاسفانه با اتفاقاتی که افتاده، شرایط یک اندازه نگران نماینده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با بحث استعفای جعفر سمیعی از مدیرعاملی این باشگاه گفت: من دیشب و امروز این قضیه را شنیدم. امروز سعی کردم با ایشان تماس بگیرم اما نتوانستم او را پیدا کنم. در شرایطی قرار داریم که این اتفاقات برای ما خوب نیست. در آستانه بازی با نماینده تاجیکستان باید آرامش داشته باشیم اما خبرهایی آمد که صحبت از استعفای ایشان مطرح شد و همه را نگران کرد. امیدوارم سمیعی برترین تصمیم را بگیرد چون احتیاج به بیشترین آرامش داریم. خودم امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد. ماندن سمیعی یاری بیشتری خواهد نمود.

گل محمدی در مورد اینکه همزمانی برگزاری مسابقات تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا عملا باعث شده که پرسپولیس فصل بدنسازی مناسبی را پشت سر نگذاشته است، گفت: مشکل اصلی من بحث بدنسازی نیست ، مشکل ما این است که بازیکنان ملی پوش ما نیستند و مشکل هماهنگی داریم. ما بدون بازی تدارکاتی باید به تاجیکستان برویم و مشکل اصلی ما این موضوع است. برنامه ریزی خوبی صورت نگرفته و باشگاه هایی مثل ما با مسائل زیادی روبرو شدند.

وی در مورد اینکه پرسپولیس باید مقابل استقلال قرمزپوش بازی کند، اعلام کرد: من اهل کری خواندن نیستم، استقلال تاجیکستان هم یک تیم فنی و خوب است و اینکه قرمز بپوشد یا آبی برای ما فرقی ندارد ما باید با تمام وجود بازی کنیم و با شرایط نابرابری که وجود دارد بازی کنیم و امیدواریم که با تمام وجود می رویم تا با دست پر برگردیم. به هواداران قول می دهیم با انگیزه بالا بازی کنیم و در شرایط سخت قوی تر می شویم.

گل محمدی درباره درخواست برای جذب مهاجم خارجی توضیح داد: بحث درخواست مهاجم نیست و نام مهاجم نیاورید. از فدراسیون دفعه پیش درخواستی نموده بودم. درست است باشگاه بدهکاری هستیم و پرونده باز داریم اما هم پرسپولیس و هم تراکتور و استقلال نماینده ایران هستند و اگر اجازه حضور یک بازیکن برای تقویت تیم بدهند خوب است. کاری نمایند که تیم را تقویت کنیم. ما یک گزینه از میان 15 گزینه انتخاب نموده ایم و امیدوارم فدراسیون خبر خوبی بدهد. خودم کسی بودم که نسبت به قوانینی که وضع شد خرسند شدم و هوادار آن هستم. فوتبال ما از قراردادهایی که با مربیان و بازیکنان خارجی بسته شده ضرر نموده است اما آسیا هم آوردگاه مهمی است و تیم ها هزینه می نمایند. کار سخت است و این بدهی ها برای چند ماه گذشته نیست و برای سال های گذشته است و امروز ما ضررش را می بینیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که باشگاه در فصل جابجایی تمام خواسته هایش را برآورده کرد؟ توضیح داد: ما در پست مهاجم، نتوانستیم به آن چیزی که در فهرست مان وجود داشت، برسیم. حتی یک مورد آن هم اتفاق نیفتاد. در هر صورت یکسری مسائل اقتصادی باشگاه اجازه نمی دهد که ما بتوانیم با تیم هایی که پول نقد دارند رقابت کنیم و دغدغه ای ندارند. بزرگترین مشکل ما بحث خالی بودن حساب است و حتی با 400، 500 میلیون نتوانستیم بازیکن در حد ملی را نگه داریم. اگر پول داشتیم می توانستیم بازیکنان مان را حفظ کنیم. دو بازیکن ملی پوش و مغانلو را به خاطر مسائل اقتصادی از دست دادیم. بعد از آن توانستیم بازیکنانی را بگیریم که عاشق پرسپولیس هستند و حتی حاضر شدند خیلی از چیزهایشان را بفروشند تا پول رضایت نامه شان را بدهند. از بازیکنانی که تمدید کردند تشکر می کنم که پیشنهادات خیلی خوبی داشتند ولی در پرسپولیس با صفر ریال تمدید کردند، از همه آنها تشکر می کنم.

وی درباره اینکه چرا اوضاع همه تیم های ایرانی بهم ریخته است و حتی سوشا مکانی برای توقیف اموال باشگاه پرسپولیس حکم گرفته است، اشاره نمود: این اتفاقاتی که کلا برای فوتبال ما رخ می دهد، برای دو ماه و چهار ماه پیش نیست. این اتفاقات شاید حاصل تصمیم گیری های خیلی ها در دو سه دهه گذشته باشد. کوشش زیادی هم شده ولی امکاناتی که باشگاه های ما دارند در مقابل تیم های دیگر مخصوصا عربی و شرق آسیا خیلی ناچیز است.

سرمربی پرسپولیس تاکید نمود: تیم هایی آسیایی هزینه و برنامه ریزی می نمایند و همه چیزشان روی حساب و کتاب است و حق پخش دارند ولی اینجا فقط دعواست و باید برای یک میلیون پول بجنگی. باید از این طرف و آن طرف قرض کرد و هیچ ساختاری وجود ندارد. متاسفانه ساختار باشگاه ها واقعا معیوب است و ایرادات زیادی دارد. بحث اسپانسرینگ و حق پخش و حق انتشار و فروش پیراهن اصلا تعیین نیست. این ها مسائلی است که گریبانگیر باشگاه ها شده و کار را برای آنها واقعا سخت می نماید. یا باید از جیب خرج کنید که سرسام آور است و این اتفاق ممکن نیست و یا اینکه دولت یاری کند که در این مورد هم قوانینی وضع شده که امکان یاری وجود ندارد.

وی اضافه نمود: ایرادات زیادی داریم ولی از آن طرف استعدادهای ناب ایرانی را داریم که در فوتبال آسیا معروف هستند. همین استعدادهای ایرانی فوتبال ما را سرپا نگه داشته است. مربیان ایرانی بدون هیچ چشم داشت و منفعت اقتصادی کار کردن و باید به داشتن این مربیان افتخار کرد که در این سی، چهل سال کار کردند و شاید حالا نامی از آنها نباشد ولی آنها فوتبال ما را حفظ کردند.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک نام کرد: شرایط میلاد با عکس هایی که امروز گرفته تا فردا، پس فردا تعیین می گردد ولی فکر نمی کنم خیلی شرایط حادی داشته باشد. از آن طرف کمال هم برای کارهای درمان در دبی است و بعد از لیگ قهرمانان حضور پیدا می نماید.

گل محمدی درباره انجام بازی تدارکاتی اعلام کرد: روز چهارشنبه با گل گهر بازی داریم و جا دارد تشکر کنم از آقای قلعه نویی که حاضر شدند به ما یاری نمایند.

وی ادامه داد: شرایط باشگاه اینقدر خراب بود و اینقدر مسائل و رای های سنگینی داشتیم که کمر باشگاه را خم می کرد. از آغاز سال پرونده برانکو و دستیارانش و بودیمیر بود. الان هم که پرونده کالدرون آمده است، واقعا روبرو شدن با این پرونده ها خیلی سخت است ولی آقای سمیعی هم کوشش زیادی کردند و مسائل زیادی را حل کردند. مسائل آنقدر زیاد است که باید خیلی ها یاری نمایند و امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد. امیدوارم شرایطی حکمفرما گردد که مسائل رفع گردد.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که اگر سمیعی از باشگاه برود، اوضاع باشگاه چطور می گردد؟ گفت: ایجاد آرامش برای تیم خیلی مهم است و این شرایطی که در آستانه بازی با استقلال تاجیکستان داریم نباید اتفاق می افتاد و اگر صبورتر بودیم بعد از این بازی می توانستیم تصمیم گیری بهتری داشته باشیم. امیدوارم آقای سمیعی زودتر این مسئله را درست نمایند و با ماندن شان به پرسپولیس یاری نمایند. همه ما دوست داریم او در تیم بماند تا آرامش پرسپولیس حفظ گردد. آرامش تیم از همه چیز مهم تر است. ما اینقدر مسائل ریز و درشت داشتیم که دیگر طاقت و گنجایش مسائل نو را نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط جابجاییی 3 تیم نخست لیگ فصل گذشته را چطور می بیند؟ نام کرد: قطعا تیمی که شرایط اقتصادی بهتری دارد، می تواند خیلی راحت بازیکن بگیرد، این شرایط برای ما مهیا نبود و مسائلی که وجود داشت باعث شد که بازیکنان ما از این تیم جدا شوند و نتوانستیم ثباتی که باید داشته باشیم، ادامه دهیم. رقابت با تیم های پولدار خیلی سخت است و باید خیلی گرگ بالان دیده باشیم که در این شرایط دوام بیاوریم. تیم ما به عشق هواداران و حمایت آنها کار می نمایند، ان شاءالله که اتفاقات خوبی بیفتد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1852

به "گل محمدی: برای بازی با استقلال مسائل عجیبی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی: برای بازی با استقلال مسائل عجیبی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید