قرارداد نجومی یحیی گل محمدی با پرسپولیس

به گزارش تور یونان ارزان، به طور کلی انتقال یحیی گل محمدی از پدیده به پرسپولیس که بین 2 نیم فصل لیگ نوزدهم رخ داد، از آن داستان های کشدار و پردردسر فوتبال ایران بود که تبعاتش حالا حالا ها ادامه دارد. این انتقال از سویی موجب فسخ قرارداد گابریل کالدرون شد که مربی آرژانتینی هم شکایت کرد و پوست پرسپولیس را کند، از سوی دیگر هم هزینه ها و تعهداتی در قبال باشگاه مشهدی به وجود آورد که پرونده اش هنوز باز است.

قرارداد نجومی یحیی گل محمدی با پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس بابت دریافت رضایتنامه یحیی، روی عدد6 میلیارد تومان با پدیده توافق کرد که یک ونیم میلیارد تومان از آن به طور نقد پرداخت شد و بابت بقیه اش هم چک دادند؛ چک هایی که از روز اول معلوم بود پاس نمی شود! پدیده هم در توافقنامه بین دوطرف، جریمه دیرکرد به ازای هر روز 10 میلیون تومان معین کرد که الان بلای جان سرخ ها شده است. تیم مشهدی پارسال با شکایت به کمیته استیناف توانست پرسپولیس را به پرداخت حدود 8میلیارد تومان در این پرونده محکوم کند، اما سرخ ها باز هم این پول را ندادند تا جریمه دیرکرد روزانه ادامه بیابد. گفته می شود الان پولی که پرسپولیس باید به پدیده بدهد، چیزی حدود 15میلیارد تومان شده و به همین دلیل پنجره های نقل وانتقالاتی باشگاه دوباره بسته شده است!

670هزار دلار بابت رضایتنامه

دی ماه 98که رضایتنامه یحیی صادر شد، دلار حدود 13هزار تومان بود. این یعنی پرسپولیس در آن زمان تعهد کرد رقم فضایی و عجیب و غریب 460هزار دلار را بابت دریافت رضایتنامه گل محمدی بپردازد. شاید با خود این پول می شد یک مربی معقول خارجی به ایران آورد، اما پرسپولیسی ها آن را صرف رضایتنامه گل محمدی کردند. محمدحسن انصاری فرد و شرکا در آن زمان یک ونیم میلیارد تومان یعنی تقریبا 115هزار دلار نقدا به باشگاه مشهدی پرداخت کردند و بقیه اش به عذاب الیم سرخ ها تبدیل شد. اگر فرض کنیم همین امروز پرسپولیس 15میلیارد تومان به پدیده بپردازد و پرونده را ببندد، این رقم با احتساب دلار 27هزار تومانی چیزی حدود 555هزار دلار می شود. این به اضافه 115هزار دلاری که قبلا پرداخت شده، 670هزار دلار می شود. واقعا چطور می شود این اعداد و ارقام را باور کرد؟ آن هم درحالی که اگر گل محمدی پایان فصل جدا می شد، اصلا نیازی به رضایتنامه نداشت و این همه دردسر درست نمی شد.

دستمزد خودش چقدر است؟

از روز اول حضور گل محمدی در پرسپولیس روایت های متناقضی در مورد دستمزد او وجود داشته و این تشتت همچنان ادامه دارد. طبیعتا فضای فوتبال ایران آنقدر شفاف نیست که چنین مسایلی در آن به راحتی عنوان شود؛ بنابراین ناچاریم به شایعات استناد کنیم. از نیم فصل دوم لیگ نوزدهم که بگذریم، گفته می شود یحیی برای لیگ بیستم قرارداد پنج ونیم میلیارد تومانی داشته و با فشار شدید روی مهدی رسول پناه، مدیرعامل وقت سرخ ها در پی افزایش دوبرابری این عدد بوده است. گویا یکی از اختلاف نظر ها بین دوطرف همین بوده است. بعضی منابع می گویند یحیی در این مورد کامروا شده و دستمزدش برای لیگ بیستم را به 11میلیارد تومان افزایش داده است. در مورد رقم قرارداد او در فصل جاری هم اطلاعات خاصی در دست نیست، اما تمدید چندباره و زودتر از موعد قرارداد سرمربی پرسپولیس احتمالا نشان دهنده افزایش دستمزد اوست. حالا خودتان هر طور که راغب هستید اعداد مطرح در فضای غیررسمی (چه پنج ونیم میلیارد، چه 11میلیارد و چه بیش از آن) را با هزینه های صرف شده برای دریافت رضایتنامه گل محمدی جمع ببندید. او حتما مربی خوب و پیروزی برای پرسپولیس بوده، اما عددی هم که باشگاه صرف استخدامش کرده اصلا کم نیست. شاید حتی به دستمزد برانکو در پیروز ترین سال هایش نزدیک باشد.

همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2038

به "قرارداد نجومی یحیی گل محمدی با پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد نجومی یحیی گل محمدی با پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید