آب شرب، راه انتقال ویروس کرونا نیست

به گزارش تور یونان ارزان، یک متخصص بیماری های عفونی با رد شایعه انتقال ویروس کرونا به وسیله آب شرب گفت: آب و غذا راه انتقال عمده ویروس کرونا نیست.

آب شرب، راه انتقال ویروس کرونا نیست

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله شبکه آب و فاضلاب کشور، گفت: نباید اخبار نامناسب به مردم ارائه داد. آب و غذا راه انتقال عمده ویروس کرونا نیست.

وی در ادامه تاکید نمود: راه عمده انتقال آلودگی ویروس کرونا، زدن دست آلوده به چشم، بینی و دهان است. عنوان کردن چنین مباحثی با هدف دور کردن فکر مردم از واقعیت صورت می گیرد.

به گفته دکتر مردانی، در صورت تماس دست با آب یا غذای آلوده و سپس تماس آن دست با چشم، دهان و بینی امکان انتقال ویروس وجود دارد اما اینکه بگوییم آب شرب به صورت فیکال اورال یا مدفوعی-دهانی راه انتقال بیماری کرونا است، درست نبوده و این موضوع هنوز شناخته شده نیست.

این پزشک در مورد امکان یا عدم امکان انتقال ویروس کرونا به وسیله شست وشوی صورت با آب آلوده به ویروس کرونا، اضافه نمود: در صورتی که آب و یا ظرف آن آلوده باشد و در تماس با دهان، چشم و بینی قرار بگیرد امکان انتقال آلودگی به شکل مکانیکی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1076

به "آب شرب، راه انتقال ویروس کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب شرب، راه انتقال ویروس کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید