آهنگریان: غیبتم در WWF به خاطر شرایط وزنی مسابقات بود، تنها هدفم طلای دوم بازی های آسیایی است

به گزارش تور یونان ارزان، قهرمان ووشو جهان گفت: تنها هدفم در حال حاضر کسب مدال طلای دوم بازی های آسیایی است و امیدوارم به این مهم دست یابم.

آهنگریان: غیبتم در WWF به خاطر شرایط وزنی مسابقات بود، تنها هدفم طلای دوم بازی های آسیایی است

عرفان آهنگریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص سطح مسابقات لیگ برتر ووشو گفت: خدا را شکر مسابقات خیلی خوب و شکیل برگزار گشت. بعد از شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفتم کارهای عقب افتاده ام را انجام بدهم و کنار خانواده باشم، اما تمریناتم را هم انجام می دادم. بعد از دو سال دوری از لیگ در رقابت های امسال شرکت کردم. هیچ چیزی مسابقه دادن نمی شود و هر چه قدر هم که تمرین داشته باشی برای آمادگی باید مسابقه بدهی.

قهرمان ووشو دنیا در خصوص قهرمانی تیم دانشگاه آزاد گفت: باید از استاد کیوان شیرآقایی و استاد علی دهقان، سرمربی و مربی تیم و همچنین دکتر لشگری مسئول تربیت بدنی دانشگاه آزاد تشکر کنم. برای حضور در لیگ چند اردوی منظم داشتیم و هیچ چیزی کم و کسر نداشتیم. خدا را شکر همه این اتفاقات خوب منجر به سومین قهرمانی پیاپی دانشگاه آزاد شد.

وی در خصوص محتاط مبارزه کردن بازیکنان در لیگ برتر نام کرد: این موضوع به خاطر عدم برگزاری مسابقات است. بعد از دو سال مجدداً روی سکوی ساندا مبارزه کردم. درست است که مبارزات ساندا به صورت انفرادی برگزار می شود، اما ما یک تیم هستیم و برد در نتایج تیم خیلی اهمیت دارد. رقبا هم شناخت خوبی نسبت به هم دارند و مبارزات نزدیک است. بچه ها همانند من در پیک آمادگی نبودند و امیدوارم در انتخابی اسفندماه که برای بازی های آسیایی خواهد بود با آمادگی کامل حضور پیدا کنم.

آهنگریان در خصوص انگیزه های خود برای کسب دومین مدال طلای بازی های آسیایی گفت: تنها هدفم در حال حاضر کسب طلای دوم بازی های آسیایی است و امیدوارم این مهم را با موفقیت انجام دهم.

قهرمان ووشو بازی های آسیایی در خصوص زمان برگزاری مسابقات دنیای و جام دنیای این رشته شرح داد: با شیوع کرونا مسابقات جام دنیای استرالیا، مسابقات دنیای آمریکا، بازی های آسیایی جوانان در چین و قهرمانی آسیا در هند را از دست دادیم. در ابتدا شرایط کرونا خیلی بد بود و کسی نمی دانست با این پاندمی چگونه برخورد کند، اما با تزریق واکسن احساس می کنم تا سال آینده شاهد بهتر شدن شرایط دنیا و بعد از بازی های آسیایی شاهد برگزاری مسابقات ووشو خواهیم بود.

وی در خصوص غیبتش در مسابقات WWF یادآور شد: این مسابقات در اوزان 60، 70، 80 و 90 کیلوگرم برگزار گشت. من در وزن 65 کیلوگرم هستم و نمی توانستم در این رقابت ها شرکت کنم. حضور در وزن 60 کیلوگرم خیلی برای من سخت بود و نزدیک سه سال بود که در این وزن مبارزه نکرده بودم. از طرفی برای حضور در وزن 70 کیلوگرم وزن کم داشتم. رقبایی که در این وزن شرکت می کنند، 75، 76 کیلوگرم هستند و 10 کیلو اختلاف وزن زیادی است و شرایط برابر نبود. یکسری حاشیه ها در خصوص عدم شرکت من در این مسابقات درست شده بود. چند بار اعلام کردم که وزن مسابقاتی من در مسابقات نبود و هر وقت مسابقات انتخابی و بین المللی از طرف تیم ملی باشد مثل یک سرباز آماده خدمت هستم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1878

به "آهنگریان: غیبتم در WWF به خاطر شرایط وزنی مسابقات بود، تنها هدفم طلای دوم بازی های آسیایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آهنگریان: غیبتم در WWF به خاطر شرایط وزنی مسابقات بود، تنها هدفم طلای دوم بازی های آسیایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید