ارایه 35 هزار بسته لوازم خانگی در قالب بسته حمایتی به زوج های جوان

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران: سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت که در مردادماه 35 هزار بسته شامل 5 قلم کالای اساسی (تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و یخچال) با قیمت مناسب (حدود 9 میلیون تومان) در اختیاز مزدوجین قرار خواهد گرفت و باتوجه به اینکه قیمت این کالاها معیشتی است باید کدملی و آدرس پستی مزدوج در زمان نصب با اطلاعات ثبت نامی تطابق داشته باشد.

ارایه 35 هزار بسته لوازم خانگی در قالب بسته حمایتی به زوج های جوان

به گزارش تور یونان ارزان به نقل از شاتا، محمدرضا کلامی در حاشیه چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار اظهار کرد: بنا بر تاکیدات سرپرست وزارت صمت مبنی بر ضرورت حمایت از زوج های جوان در قالب عرضه بدون واسطه اقلام اصلی لوازم خانگی با قیمت مناسب، ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت با همکاری تولیدکنندگان توانمند صنعت لوازم خانگی کشور، 5 قلم لوازم خانگی پر مصرف با برند مشخص و با نرخ اقتصادی را در قالب بسته حمایتی در اختیار مزدوجین جوان کشورمان که تحت حمایت سازمان هایی مثل بهزیستی، کمیته امداد، بازنشستگی کشور و...، هستند، قرار گیرد.

وی با بیان این مطلب، افزود: مصوب شد فهرست افراد مشمول با ترتیبات مشخص شده به این وزارتخانه ارائه تا در قالب تفاهم نامه موجود با شرکتهای تولید لوازم خانگی اقلام مورد نیاز افراد تامین شود و در این خصوص با کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور مکاتباتی داشته ایم.

به گفته این مقام مسئول مزدوجین مشمول این طرح یا خود و یا خانواده آنها باید تحت پوشش این دو نهاد باشند و این مزدوجین متناسب با تاریخ ازدواجشان برای دریافت لوازم خانگی باید معرفی شوند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت یادآوری کرد: مزدوجین با مراجعه به یک سامانه کالای مورد نظر خود را مشاهده می کنند و در برخی استان ها نیز برای مشاهده و انتخاب حضوری نمایشگاهی برپا می کنیم.

کلامی با بیان اینکه فردا در این خصوص نشست خبری نیز داریم و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی که قراردادش برای این طرح نهایی شده است از مردادماه عرضه خود را آغاز خواهد کرد، گفت: در مردادماه 35 هزار بسته شامل 5 قلم کالای اساسی (تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و یخچال) با قیمت مناسب (حدود 9 میلیون تومان) در اختیاز مزدوجین قرار خواهد گرفت و باتوجه به اینکه قیمت این کالاها معیشتی است باید کدملی و آدرس پستی مزدوج در زمان نصب با اطلاعات ثبت نامی تطابق داشته باشد.

از خرداد ماه سال جاری افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و مشاهدات میدانی از بازار نشان می دهد که در سال جاری لوازم خانگی ایرانی 25 تا 30 درصد و کالاهای خارجی که عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور می شود تا 100 درصد افزایش قیمت داشته است. در نهایت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت که در قیمت های لوازم خانگی بازنگری شده است؛ به طوری که تلویزیون حداکثر 20 درصد و سایر لوازم خانگی حداکثر 25 درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال گذشته هستند و تولیدکنندگان هم ملزم شدند قیمت های خود را در سامانه 124 درج کنند که ملاک بازرسی از واحدهای صنفی قرار گیرد.

در این میان وزارت صمت طرح ویژه تخصیص سبد لوازم خانگی شامل پنج قلم اصلی، یعنی یخچال و یخچال فریزر، لباسشویی، تلویزیون، اجاق گاز و جاروبرقی به اقشار آسیب پذیر را طراحی کرد که قرار است این محصولات بدون واسطه و با قیمت اقتصادی در اختیار زوج های جوان و به صورت ویژه مزدوجین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و زوج های جوان بازنشستگان لشگری قرار گیرد

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1195

به "ارایه 35 هزار بسته لوازم خانگی در قالب بسته حمایتی به زوج های جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارایه 35 هزار بسته لوازم خانگی در قالب بسته حمایتی به زوج های جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید