اخبار صنعت

برنج ایرانی کیلویی 65 تومان در فروشگاه های زنجیره ای عرضه می گردد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نرخ هایی که درباره برنج ایرانی اعلام می گردد صحت ندارد و رقم مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی در فروشگاه های زنجیره ای کیلویی 64 هزار و 900 تومان است.

9 تیر 1401

طرز تهیه کشک خانگی بدون آرد ذرت به 2 روش خشک و مایع

درست کردن کشک خانگی بدون آرد ذرت و با استفاده از ترکیب ماست و نمک و آب موجب می شود تا در نهایت کشک خالص تر و مقوی تری داشته باشید. بسیاری از افراد برای از آرد ذرت استفاده می کنند، اما شما می توانید بدون آرد نیز یک کشک باکیفیت و مقوی خانگی آماده کنید. در این...

5 تیر 1401

بازتولید مصنوعی عملکرد های یادگیری و فراموشی مغز

محققان از سیستم های مغناطیسی برای بازتولید مصنوعی عملکرد های یادگیری و فراموشی مغز استفاده می کنند.

22 خرداد 1401

نکونام: با اختلاف می توانستیم الغرافه را شکست دهیم، استراماچونی صاحب سبک است

سرمربی فولاد می گوید تیمش مقابل الغرافه بدشانس بوده است.

16 خرداد 1401

برگزاری نمایشگاه کشاورزی FIMA در اسپانیا از 6 تا 9 اردیبهشت 1401

اتاق مشترک ایران و اسپانیا هیات تجاری ای برای حضور در نمایشگاه کشاورزی ساراگوسا FIMA اعزام می نماید؛ این نمایشگاه به مدت سه روز، از ششم الی نهم اردیبهشت ماه 1401 (26 الی 30 آوریل) برگزار می گردد.

5 خرداد 1401

جامعه شناسی کنش به روایت آلن تورن

به گزارش خبرگزای کتاب ایران بازگشت کنشگر با زیر عنوان نظریه اجتماعی در جامعه پساصنعتی کتابی است به قلم آلن تورن که با ترجمه سلمان صادقی زاده و به وسیله نشر ثالث در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. آنچه تورن جامعه شناس برجسته فرانسوی در این اثر مورد...

4 خرداد 1401

منفی شدن تراز تجاری صمغ های صنایع غذایی برای اولین بار در 10 سال گذشته

رییس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از اجرای پروژه مطالعات بازار جهانی صمغ ها و شیره های نباتی و تدوین نقشه راه آنها در این مؤسسه اطلاع داد و گفت: در سال 1399 برای اولین بار در 10 سال گذشته تراز تجاری کشور در زمینه صمغ ها و شیره های نباتی منفی شد. ...

3 خرداد 1401

اعلام ترکیب پرسپولیس با خروج کاپیتان، لک دوباره برگشت روی نیمکت!

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی از ساعت 18 امروز میهمان نفت مسدسلیمان در استادیوم بهنام محمدی است که یحیی گل محمدی تصمیم گرت حامد لک را بهدلیل ادامه اشتباهات فردی نیمکت نشین کند و احمد گوهری را در ترکیب این تیم قرار دهد.

22 اردیبهشت 1401

داور دو دل بود، اشتباهات آنالیز گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد سلطانی مهر شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران بعد از مصاف با فولاد گفت: بازی خیلی سختی پیش رو داشتیم زیرا هر دو تیم برای برد آمده بودند.

21 اردیبهشت 1401

توسعه همکاری دوجانبه بین جهاددانشگاهی و مؤسسات علمی و پژوهشی ژاپن

به گزارش خبرنگاران به نقل از جهاددانشگاهی، آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران با همراهی دبیر اول و دوم سفارت این کشور با دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی دیدار داشتند.

13 اردیبهشت 1401

مربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس درگذشت

به گزارش خبرنگاران، رسانه های کروات از درگذشت ژلکو میاچ خبر دادند که پس از تحمل یک دوره سخت اما کوتاه بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیار باقی شتافت.

8 اردیبهشت 1401

آب های زیرزمینی ایران متلاشی شده است

رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی با پیش بینی بارندگی بهتر از سال جاری در بهار سال 1401، گفت: توان کشور از نظر تأمین آب به شدت ضعیف و آب های زیرزمینی متلاشی شده است.

26 فروردین 1401

نکونام: سپاهان با برترین بازیکنان در کورس قهرمانی واقع شده است، سپاهان و فولاد اعتبار فوتبال ایران هستند

گروه استان ها سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: بعضی از بازیکنان با استفاده از کیفیت فردی شان می توانند نتایج بازی ها تغییر دهند و سپاهان نیز به این موضوع مطلع است و به همین علت سال هاست که برترین بازیکنان ایران را جذب می نماید تا در کورس مدعیان باشد.

22 فروردین 1401

توصیه هایی برای کسانی که به تنهایی سفر می نمایند (قسمت دوم)

اگر در این روزگار پردغدغه و زندگی روزمره و ماشینی خسته شده اید، زمانی را به خودتان اختصاص دهید و به تنهایی سفر کنید تا هم از زیبایی های مقصد و خلوت خود لذت ببرید. اما چه نکاتی را در این سفر باید رعایت کرد؟

22 فروردین 1401

افتتاح 21 پروژه حوزه کشاورزی در دهه فجر

خبرنگاران/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در دهه مبارک فجر 21 پروژه با اعتباری بالغ بر 75 میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

19 اسفند 1400

ببینید انگلیسی ها چه غذاهایی می خورند؟

معرفی غذاهای انگلیسیغذا همیشه یکی از بهترین قسمت های لذت بردن از زندگی می باشد، حال اگر بحث سفر میان باشد این موضوع به عنوان یکی از مقاصد گردشگری هم ممکن است تبدیل شود. خبرنگاران در این مطلب سراغ غذاهای کشور انگلیس رفته تا درباره فرهنگ و انواع غذاهایی...

15 اسفند 1400

افت 11 هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 11 هزار واحدی روبرو شد.

14 اسفند 1400

تور هند ارزان: انفجار گردشگری در هند و تبدیل شدن به چهارمین بازار بزرگ جهانی

در کمتر از 10 سال آینده، سازمان جهانی گردشگری انتظار دارد که هند تبدیل به چهارمین قطب مالی سفر و گردشگری گردد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

6 اسفند 1400

تور ارزان ترکیه: گردشگری ترکیه دوباره رونق گرفت

از ماه اوت سال 2015، تعداد گردشگران خارجی در ترکیه افزایش یافته است. با ادامه خبر همراه خبرنگاران باشید.

3 اسفند 1400

پوپولیسم چه بر سر اقتصاد کشور آورده است؟

مردم ایران مانند تمام مردم دنیا خواستار زندگی آرام توأم با آزادی و رفاه هستند؛ زندگی خالی از تبعیض و نابرابری و وجود فرصت های برابر برای بروز استعدادها و توانایی ها. هر فرد و نیروی اجتماعی و جریان سیاسی که در جهت تحقق این مؤلفه ها گامی بردارد و برداشته...

27 بهمن 1400
تعداد: (312)