اخبار صنعت

نقش فناوری نانو در تشخیص زودهنگام سرطان ها

استاد دانشکده شیمی دانشگاه تهران با اشاره به توانایی و قابلیت فناوری نانو در تشخیص زودهنگام سرطان ها گفت: روش های تصویربرداری فعلی می توانند سرطان ها را تنها در صورت تغییر قابل مشاهده در یک بافت، تشخیص دهند که این اغلب در مراحل پیشرفته سرطان است. ...

27 اردیبهشت 1400

کشورهای دنیا برای بهبود گردشگری پس از کرونا چه تدابیری اندیشیده اند؟

گردشگری پس از کرونا احتیاج به برنامه های اصولی برای بهبود دارد. در سال 2019 ویروسی ناشناخته به نام کرونا تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و یکی از بخش هایی که با تاثیرات منفی ناشی از این ویروس روبرو شد بخش گردشگری بود. کشورهای مختلف برای جلوگیری از مبتلا...

26 اردیبهشت 1400

بالم لب چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - آیا تا به امروز این اتفاق برایتان اتفاق افتاده که در روزهای سرد سال یا هنگام قرار دریافت مدام در معرض نور خورشید لب هایی خشک و پوسته شده داشته باشید؟ آیا تا به امروز به استفاده از بالم لب برای رفع کردن این مشکل فکر نموده...

22 اردیبهشت 1400

مالت برای احیای صنعت گردشگری به گردشگران اعانه می دهد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مالت برای احیای صنعت گردشگری به گردشگران اعانه می دهد.

20 اردیبهشت 1400

نانوایی ها در صدر اخطارهای کرونایی، شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور

روزگار مرگ های چندصدتایی کرونا دوباره از سر گرفته شده و هر روز هزاران خانواده را داغدار می نماید. در این میان اما، رعایت پروتکل های بهداشتی به فراموشی سپرده شده است...

19 اردیبهشت 1400

افزایش 108 درصدی ارزش معاملات بورس کالا در سال گذشته

به گزارش خبرنگاران، مرور معاملات سال 99 بورس کالا نشان می دهد که جدای از ثبت رکوردهای جدید در حجم و ارزش معاملات به تفکیک محصولات مختلف، 8 رکورد اصلی در بازار فیزیکی به ثبت رسیده است؛ طی سال گذشته رکورد تاریخی حجم و ارزش معاملات بازار فیزیکی، حجم و ارزش...

18 اردیبهشت 1400

خبرنگاران کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

تهران- خبرنگاران- سخنگوی صنعت برق گفت: صنعت برق در کوشش برای مانع زدایی و پشتیبانی از مراکز استخراج رمزارزها در کشور است.

17 اردیبهشت 1400

انواع چوب و کاربرد آنها

چوب قدیمی ترین ماده اولیه مورد مصرف بشر است که یک ماده آلی (نباتی) است، چوب هایی که از جنگل ها به دست می آیند،یکی از مهمترین منابع طبیعی تجدید شونده کره زمین می باشند.

13 اردیبهشت 1400

مالت به گردشگران اعانه می دهد!

مقام های مالت قصد دارند برای احیای صنعت گردشگری آسیب دیده این کشور به هر یک از گردشگرانی که مدت مشخصی را در این کشور سپری نمایند اعانه بدهند.

11 اردیبهشت 1400

علت تاخیر در تامین واکسن کرونا در کشور، زمان بندی ایران برای واکسیناسیون عمومی

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره چرایی تاخیر در فرایند تامین و تزریق واکسن کرونا در کشور، زمان بندی ایران برای واکسیناسیون جمعیت، آخرین شرایط فراوری واکسنهای ایرانی، شرایط واکسیناسیون در کشور با تغییر دولت در ماه های آینده، شرایط واکسیناسیون مسوولان...

3 اردیبهشت 1400

واکنش جنجالی به لغو بازی استقلال، ستاد کرونا درخواستی نداده بود خبرنگاران

دبیر هیات فوتبال آبادان تاکید نمود که لغو بازی نفت آبادان و استقلال به درخواست باشگاه تهرانی بوده و این موضوع به درخواست باشگاه نفت آبادان و ستاد مبارزه با کرونا نبوده است.

28 فروردین 1400

واگذاری سهام هپکو به سه بانک

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اطلاعات درج شده کدال سازمان بورس سهام باقی مانده دولت در هپکو به بانک های ملت، صادرات و تجارات واگذار شد.

26 فروردین 1400

آخرین شرایط مذاکرات اربیل - بغداد از زبان معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان در سخنانی به تشریح آخرین شرایط مذاکرات نفت - بودجه این منطقه با دولت مرکزی عراق پرداخت.

20 فروردین 1400

گل محمدی عنصری مقدس از دل کویر

گل محمدی به رسم نامی مقدس عطری بهشتی را میزبان زندگی زمینی ها می نماید و در این بین گل های سربرآورده از دل کویر سفره زمین را زینت بخشیده اند.

18 فروردین 1400

حملات سنگین به جده عربستان، فرودگاه همچنان تعطیل است

به گزارش خبرنگاران، منابع خبری، امروز صبح از شنیده شدن صدای انفجارهایی در شهر جده عربستان خبر داده و در پی آن اعلام کردند که فرودگاه شهر جده در نتیجه حملات یمنی ها از حرکت بازایستاده و فعالیت آن متوقف شده است.

14 فروردین 1400

نفت توقیف شده توسط آمریکا ایرانی نبود

به گزارش خبرنگاران، طبق اسنادی که در دادگاه فدرال منطقه کلمبیا تنظیم شده است: شرکت نفت و گاز بین المللی فجیره (FIOGC) که متعلق به شیخ حمد بن محمد الشرقی، حاکم امیرنشین فجیره است، مدعی است یک فروشنده واسطه این محموله بوده و این نفت عراقی است.

11 فروردین 1400

درخواست وزارت راه به دولت برای اصلاح آیین نامه حوادث هوایی غیرنظامی

تهران (پانا) - وزارت راه و شهرسازی برای رفع خلاء های موجود و ضرورت پاسخگویی به یافته های ممیزی سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) پیش نویس اصلاحی آیین نامه بررسی سوانح و حوادث هوایی (غیر نظامی) را به هیئت دولت ارائه کرد.

9 فروردین 1400

گفت وگوی تلفنی اردوغان و بوریس جانسون

رئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر انگلیس درباره موضوعات تجاری، گردشگری، دفاعی و مبارزه با کرونا و گام های تقویت کننده روابط دو جانبه تلفنی گفت وگو کردند.

8 فروردین 1400

اختلاف عربستان و روسیه در خصوص سرنوشت توافق کاهش فراوری در آستانه نشست اوپک پلاس خبرنگاران

منابع مطلع از اختلاف عربستان و روسیه در خصوص سرنوشت توافق کاهش فراوری و افزایش فراوری از ماه آوریل خبر دادند.

3 فروردین 1400

خبرنگاران شروع به کار سومین رویداد سرمایه گذاری فناوری با حضور 21 کشور

تهران- خبرنگاران - معاون نوآوری پارک فناوری پردیس از حضور 40 سرمایه گذار داخلی و خارجی از 21 کشور در سومین رویداد سرمایه گذاری فناوری (TIM2021) اطلاع داد و گفت: 20 استارتاپ در این رویداد ایده های خود را معرفی می نمایند.

2 فروردین 1400
تعداد: (235)